نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش کلید خورده و در دستور کار نمایندگان خانه ملت قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، محمدرضا ملکشاهی‌راد نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: استیضاح سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش‌ و پرورش کلید خورده و در دستور کار نمایندگان خانه ملت قرار دارد.

وی به دلایل این استیضاح اشاره کرد و افزود: عدم اجرای سند تحول بنیادین، عدم اجرای طرح نظام رتبه‌بندی معلمان، عدم دقت و جعل تاریخ در کتب درسی دانش‌آموزان، بی‌توجهی به پرداخت مطالبات فرهنگیان و همچنین بی‌توجهی به مشکلات رفاهی آنان از جمله دلایل استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش است.

استیضاح بطحایی وزیر اموزش و پرورش

در خصوص بکارگیری معلمین حق‌التدریس کارشکنی شده است

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت آموزش‌وپرورش مشکلات و نقاط ضعف دیگری دارد که از جمله می‌توان به عدم توجه به معلمین حق‌التدریس و کارشکنی در مسیر قانونی کردن به‌کارگیری آنان، عدم وجود ضابطه در انتخاب مدیران، کاهش اعتبارات آموزش‌ و پرورش به دلیل عدم پیگیری و مدیریت و تأثیرگذاری در دولت از سوی شخص وزیر اشاره کرد.

کاهش اعتبارات سازمان نوسازی مدارس و دانشگاه فرهنگیان نیز از موارد استیضاح است

وی کاهش شدید اعتبارات سازمان نوسازی مدارس و تضعیف دانشگاه فرهنگیان را از دیگر عوامل استیضاح وزیر آموزش‌ و پرورش نام برد و خاطرنشان کرد: عدم توجه و عدم توان اجرای برنامه‌ای ارائه‌شده به مجلس در کنار موارد ذکر شده منجر به این شد که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نظر به استیضاح وزیر آموزی و پرورش داشته باشند.

بروز مشکلات اخلاقی در مدارس، یکی از مهم‌ترین دلایل استیضاح بطحایی است

به گفته ملکشاهی‌راد، بروز برخی مسائل و مشکلات در مدارس، از جمله اذیت و آزارها جنسی نیز از دلایل مهم این استیضاح است.