فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر این‌که «کسی که به خدمت سربازی می‌رود، نباید فکر کند که عمرش را به بطالت گذرانده است» گفت: سرباز نگهبان دین، پاسدار شرف و حرمت قانون است و این‌که گفته می‌شود سرباز دژ محکم در مقابل دشمن است، بدین معناست که این عزیزان جایگاه مهم و والایی دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر دریادار حبیب الله سیاری در جمع کارکنان وظیفه مرکز آموزش شهدای وظیفه این نیرو، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که «اگر دشمنی بخواهد به کشور ما حمله کند با تیزی خشم جوانان کشور روبرو می شود»، خاطرنشان کرد: ایشان نفرمودند که دشمن با تیزی خشم پیران روبه رو می شود، در نتیجه اتکای کشور به جوانان است.

وی افزود: اگر دشمن بداند ما آماده نیستیم قطعا حمله می‌کند و دلیل ناتوانی وزبونی دشمن در مقابل جمهوری اسلامی این است که جوانان ما را جوانانی آماده و توانمند می‌بیند.

وی در ادامه به تشریح ارزش امنیت پرداخت و گفت: همین که سربازان در مراکزنظامی آموزش می بینید و در یک مدت معین خدمت می کنند یعنی تولید امنیت. زمانی مردم در آرامش زندگی می کنند که کشور در امنیت باشد؛ وقتی به شرق و غرب کشور نگاه می‌کنیم و وضع مردم همسایه را می بینیم بیشتر به ارزش امنیت پی می بریم؛ امنیتی که به لطف خداوند متعال و وجود با برکت مقام معظم رهبری و خون شهدای گرانقدر به وجود آمده است وامروز هم نوبت سربازان است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان خاطرنشان کرد: این مدتی که سربازان عزیزان آموزش می بینید گرچه سخت است اما باید بدانند که ارزش دارد و هیچ گوهر ارزشمندی بدون طی سختی به دست نمی آید.

وی در محفل انس با قرآن کریم در این مرکز آموزش طی سخنانی ماموریت نیروهای مسلح از جمله ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج را تأمین امنیت و دفاع از مرزهای دریایی، هوایی و زمینی و امنیت داخلی کشور دانست و تأکید کرد: تولید امنیت وظیفه نیروهای مسلح و کاری حساس و بسیار مهم است؛ چراکه اگر امنیت نباشد هیچ چیزی نیست.

وی در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که «اگر امنیت نباشد، آنچه را که درست کرده‌ایم در یک صبح تا ظهر از دست می‌دهیم»، اظهار کرد: جایگاه و ارزش امنیت بسیار بالاست؛ از همین رو ماموریت نیروهای مسلح دارای ارزش بالایی است و مسئولیت ما نیز بالطبع در همین راستا بسیار سنگین است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: ما برای آمادگی دفاع از امنیت و مرزهای کشور به تدبیر فرمانده معظم کل قوا دو کار باید انجام بدهیم؛ اول ارتقای توان نظامی و دوم ارتقای سطح ایمان و معنویت در بین کارکنان؛ باید همیشه از تمام جهات نظامی مانند آموزش، تجهیزات، تاکتیک ها و… در اوج باشیم؛ چرا که هر لحظه غفلت از آمادگی نظامی، به توان دفاعی کشور آسیب وارد می‌کند. همچنین اگر آمادگی‌های نظامی با تکیه بر ارزش ها کنار هم قرار بگیرند دژی مستحکم را خواهد ساخت.

وی با بیان اینکه «دشمن به دنبال تغییر سبک زندگی ما و جوانان کشور است»، خاطرنشان کرد: اگر دشمن سبک زندگی ما را تغییر بدهد، یعنی آسیب بزرگی به هویت، دین، انقلاب، ارزش ها و زندگی ما وارد کرده است و اینگونه پایه های اعتقادی ما را سست می کنند و اگر پایه های اعتقادی ما سست شود یک بال قدرت نظامی ما که ایمان و معنویت است می شکند. توجه دشمن روی جوانان و باورها و اعتقادات آن ها است؛ هدف دشمن این است که محافل انس با قرآن، رمضان، محرم و روحیه جهادگری را از ما بگیرد؛ آن ها با این برنامه ریزی گسترده به دنبال تغییر فکر، تغییر رفتار و تغییر مسیر حرکت ما هستند.

وی با تاکید بر این‌که «در این برنامه ریزی دشمن دیگر نیازی به حمله نظامی نمی‌بیند»، گفت: اینجاست که نفوذ فرهنگی که رهبر انقلاب نسبت به آن هشدار می دهند اتفاق می افتد. نباید بگذاریم این اتفاق رخ بدهد؛ تغییر در سبک زندگی، افت و آسیب است و باید در مقابل ترفند دشمن ایستاد. ما در هشت سال جنگ تحمیلی در مقابل جبهه سخت دشمن پیروز شده ایم، در این نبرد نیز می شود پیروز شد و تنها راه مقابله با این هجمه عظیم، بصیرت است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان خاطرنشان کرد: با داشتن بصیرت مسیر را درست خواهیم رفت و راه یافتن بصیرت نیز استفاده از قرآن است؛ اگر زندگی و ارزش ها و آموزش های ما قرآنی باشد، آن وقت است که مطمئنیم که در پناه قرآن می توانیم در مقابل همه دشمنان‌مان بایستیم.