رییس دفتر رییس‌جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه دولت با ایجاد وزارتخانه‌های جدید به دنبال ایجاد تحول برای حل مشکلات کشور است، گفت: اولویت اول رییس‌جمهور، ساماندهی وضعیت اقتصادی است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود واعظی رییس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه در هفته‌ های گذشته آمریکایی‌ ها و برخی عوامل منطقه‌ ای آنها در مورد تاثیرات تحریم‌ ها تبلیغات بیش از حدی انجام دادند، گفت: آنها اتاق جنگ روانی ایجاد کرده و اخبار درست و نادرست را منتشر می‌کردند که این مساله روی افکار عمومی مقداری تاثیر گذاشت.

وی در ادامه افزود: ما هم برای مقابله با این شرایط جلسات متعددی داشتیم، جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مختلف و بخش خصوصی با حضور رئیس جمهور برگزار شد و در مورد برنامه‌ های خود مفصل بحث کردیم تا کالاهای مورد نیاز مردم تامین شود البته در انبار ها هیچ مشکلی نداریم و ارزاق عمومی و مواد اولیه وجود دارد ولی با این حال رییس‌جمهور دستور دادند که مواد اولیه کارخانجات هم باید زودتر تامین شود.

واعظی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌ های انجام شده می‌توانیم به راحتی امورات خود را به پیش ببریم، خاطرنشان کرد: دیروز هم جلسه‌ای با حضور سران قوا تشکیل شد و تصمیمات خوبی در زمینه اقتصادی گرفته شد که این روند ادامه دارد. شخص رییس‌ جمهور اولویت اول خود را ساماندهی وضعیت اقتصادی در نظر گرفتند تا تحریم‌ ها نتواند بر زندگی مردم خیلی تاثیر بگذارد.