سردار شریف با اشاره به حضور معنوی ایران در سوریه و در میان مردم این کشور گفت: پایگاه های ما مانند پایگاه های آمریکا با زور بنا نشده و روس و آمریکایی نمی توانند راجع به این مساله حرفی بزنند.

سردار رمضان شریف درباره اظهارات اخیر مقامات روسیه برای خروج نیروهای خارجی از جمله ایران و حزب الله از سوریه و گفتگوی پوتین و نتانیاهو در خصوص نفوذ ایران در منطقه به خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج گفت: پایگاه های ما در منطقه قلب ها و ذهن های مردم منطقه و نخبگان است. پایگاه های ایران برخلاف پایگاه های آمریکا با زور و قلدری احداث نشده بلکه خواست مردم و دولت های منطقه و مبتنی بر فرهنگ دینی تعبیه شده است.

وی افزود: پذیرش ایران از سوی مردم منطقه به دلیل عملکرد ما، الهام بخشی دفاع مقدس، رویکرد ظلم ستیزانه و صداقتمان در حمایت از حوادثی است که برای آنها اتفاق افتاد. 

سخنگوی سپاه پاسداران تصریح کرد: پایگاه های ما پایگاه هایی نیست که روسیه و آمریکا بخواهند راجع به آنها حرف بزنند. بلکه همان طور که که بیان کردم مکان این حضور در قلب زنان و مردانی است که در 6 سال گذشته حمایت خالصانه ای از آنها در برابر تروریست ها انجام دادیم. 

سردار شریف درباره اینکه آیا ممکن است بین روسیه و ایران اختلاف نظری به وجود آید که همکاری دو کشور را در سوریه تحت تاثیر قرار دهد اظهار داشت: روس ها در منطقه منافع ملی خودشان را دنبال می کنند و ایران هم آرمان هایی خودش را. با این حال در بحث مبارزه با تروریسم بین تهران و مسکو هیچ نقطه اختلافی وجود ندارد.