آیت الله امامی کاشانی گفت: اگر ایران تمام سلاح‌ها و امکانات دفاعی خود را کنار بگذارد و با سنگ در برابر زورگویی آمریکایی‌ها ایستادگی کند بازهم آنها از دشمنی خود با نظام و ملت ایران دست برنمی‌دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله امامی کاشانی برگزار شد.

وی در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به افزایش برخی کالاها در کشور به بهانه افزایش قیمت ارز گفت: در ماه‌های اخیر برخی‌ سودجویان  به بهانه افزایش قیمت ارز و دلار، قیمت محصولات خود را بالا  برده‌اند که  قطعا این کار مورد غضب الهی قرار می‌گیرد.

وی با بیان آیه‌ای از قرآن کریم که درباره لزوم عدم اعتماد به دشمنان خدا تذکراتی به مسلمانان داده است: دشمنان خدا می‌خواهند که جوانان مسلمان بی عار و درگیری حواشی چون اعتیاد باشند. دشمنان خدا دوست دارند که مسلمانان هیچگاه در آرامش و امنیت نبوده و همواره تحت فشارهای گوناگون  باشند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه راه مبارزه با دشمنان خدا تکیه بر جوانان با ایمان و توان داخلی کشور است، گفت: در روزهای گذشته شاهد بودیم که  رئیس جمهور آمریکا با عصبانیت و غضب از برجام خارج شد و تعهدات خود در این توافقنامه را زیر پا گذاشت.

آیت الله امامی کاشانی گفت:‌ اگر خیری به کشور ما برسد قطعا باعث ناراحتی دشمنان می‌شود و تکلیف مسلمانان در قبال دشمنان به گفته قرآن کریم صبر در برابر مکر دشمنان و توجه به ظرفیت‌های داخلی از جمله ظرفیت‌ها و سرمایه‌های انسانی و منابع خدادادی است.

وی با بیان اینکه ما باید  از دشمنانمان شناخت داشته  و از تجربیات گذشته درس بگیریم، گفت: برای برون رفت از مشکلات کشور باید به جوانان اعتماد کنیم و مسئولان  باید هر طور که شده  راهی برای برطرف کردن مشکلات امروز کشور از جمله مشکلات افتصادی و ازدواج جوانان پیدا کنند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در دیدار مسئولان نظام خاطرنشان کرد: توجه به اصل 44 و حمایت از بخش خصوصی یکی از راهکارها برای مقاومت در برابر فشارهای اقتصادی خارجی  است . قوای سه گانه باید با قدرت برای مردم کار کنند و نباید به  بهانه ماه رمضان و روزه بودن در خدمت به مردم خللی ایجاد شود.

آیت الله امامی کاشانی با بیان اینکه مشکل آمریکایی‌ها  با ایران بر سر بحث موشک نیست، تاکید کرد:  مشکل آمریکایی‌ها با جمهوری اسلامی،  معرفی  اسلام توسط ایران است. آنها با این واقعیت که اسلام باعث رشد جوانان و شکوفایی استعداد آنها برای مقابله با ظلم  شده، مخالف هستند.

وی افزود: اگر ایران تمام سلاح‌ها و امکانات دفاعی خود را کنار بگذارد و با سنگ در برابر زورگویی آمریکایی‌ها ایستادگی کند بازهم آنها از دشمنی خود با نظام و ملت ایران دست برنمی‌دارند.