وزیر نیرو پدیده خشکسالی را موقتی دانست و با بیان اینکه با پدیده کم آبی روبرو هستیم، گفت: باید موضوع آب و پدیده خشکسالی را حل کنیم البته این پدیده موقت است و ما با پدیده کم آبی روبرو هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، وزیر نیرو، سید حسن نقوی حسینی سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی در ارتباط با جلسه صبح امروز رضا اردکانیان در فراکسیون نمایندگان ولایی به ارائه توضیحاتی پرداخت.

وی به نقل از وزیر نیرو گفت: نباید مدیریت آب تقسیم شود در دولت کارگروهی به نام کارگروه سازگاری با کم آبی تشکیل شده و کلیه دستگاه‌های مربوطه به مصرف و تولید آب در آن حضور دارند.

وی افزود: باید موضوع آب و پدیده خشکسالی را حل کنیم البته این پدیده موقت است و ما با پدیده کم آبی روبرو هستیم.

با پدیده خشکسالی روبرو نیستیم

وزیر نیرو توضیح داد طی ۵۰ سال گذشته سالی یک میلیمتر از بارش ها کم شده است. همچنین هر ۱۰ سال دو درجه هوا گرمتر شده است. این نشان می دهد با پدیده خشکسالی روبرو نیستیم بلکه با پدیده کم آبی روبرو هستیم که این موضوع دائمی است.

اردکانیان با بیان اینکه مسائل کلیه حوزه‌های آبریز کشور در این کارگروه مطرح می‌شود، گفت:  این کارگروه به دنبال حل کلیه مسائل مربوطه است. در همین باره حل مشکلات اصفهان و خوزستان در دستور کار قرار دارد.

اردکانیان/کنفرانس فارغ التحصیلان دانشگاه شریف

در مدیریت آب با هیچ کس تعارف نداریم

وی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه برای تامین آب شرب نیازمند خرید آب از کشورهای دیگر نیستیم و در این‌باره موضوعی مطرح نبوده است، گفت: ما در مدیریت آب با هیچ کس تعارف نداریم وقاطعانه موضوع را پیگیری می کنیم.

به گفته وی باید به مدیریت در عرصه عرضه و تقاضا پرداخت. نمی توان صرفا با مدیریت عرضه، مشکلات حوزه آب را حل کرد. باید تقاضا نیز مدیریت، اصلاح و تنظیم شود.

همچنین در این جلسه سه معاون وزیر نیرو گزارشی از حوزه آب، وضعیت سدها، برق و میزان توزیع آن ارائه کردند که در این گزارش به موضوع کاهش قابل توجه آب پشت سدها اشاره شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج