سخنگوی دولت گفت: برای ترغیب و تشویق مردم به مصرف کالا‌های ایرانی باید در کشور تولید از نظر کیفی قابل رقابت با اجناس سایر کشور‌ها باشد که در این خصوص مسئولیت تولیدکنندگان را دو چندان می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت درباره نامگذاری سال ۱۳۹۷ به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: تحقق شعار امسال در کنار حمایت و پشتیبانی مالی دولت از بخش غیر دولتی، باید بستر سرمایه گذاری مردمی در جامعه ارزان و آسان باشد تا کالا‌های داخلی از حیث کمی و کیفی رشد پیدا کند.

وی ادامه داد: برای ترغیب و تشویق مردم به مصرف کالا‌های ایرانی باید در کشور تولید از نظر کیفی قابل رقابت با اجناس سایر کشور‌ها باشد که در این خصوص مسئولیت تولیدکنندگان را دو چندان می‌کند.

سخنگوی دولت اظهار کرد: امسال جهت دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصد نیازمند سرمایه گذاری ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی هستیم، ولی منابع دولت تنها ۳۸۶ هزار میلیارد تومان است بنابراین همه آحاد مردم باید در عرصه‌های مختلف اقتصادی حضور جدی داشته باشند.

نوبخت با اشاره به ضرورت مشارکت بخش عمومی و خصوصی در جهت توسعه اقتصادی کشور گفت: این یک مدل اقتصادی موفق در دنیا است و دولت مجوز اجرای این مدل را در بودجه ۹۷ از مجلس شورای اسلامی دریافت کرده است تا منابع خود را بیشتر در جهت حمایت از بخش خصوصی هزینه کند.

وی اضافه کرد: برای تحقق شعار امسال همه مردم و مسئولان باید بسیج شوند و از تولید داخلی به معنای واقعی حمایت و پشتیبانی کنند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: دولت با تمام توان از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان و کارآفرین داخلی جهت تحقق شعار امسال و توسعه همه جانبه کشور در مسیر رشد اقتصادی حمایت خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج