ولایتی با اشاره به نقش دولت انگلیس در تامین امنیت هیات های سیاسی کشورها در لندن گفت: پلیس انگلیس اگر می خواست می توانست مانع حمله چند نفر اراذل و اوباش به سفارت جمهوری اسلامی ایران شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، علی اکبر ولایتی در حاشیه دیدار با رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ درباره حادثه حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن گفت: قطعا دولت انگلیس مسوول حفظ امنیت نمایندگی های سیاسی در این کشور از جمله سفارت کشور ما است. 

وی افزود: اینها در جلوگیری از هجوم چند نفر از اراذل و اوباشی که حتما تحریک کننده بیگانان بودند و بعید هم نیست ارتباطی با جاهایی در انگلیس داشته باشند، کوتاهی کردند و پلیس انگلیس اگر میخواست می توانست جلوی هجوم چند نفر اوباش برای حمله سفارت بگیرد و لذا باید از این بابت پاسخگو باشد. 

ولایتی همچنین در خصوص نشست و گفتگو با رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ اظهار داشت: ملاقات سازنده ای بود. در رابطه با مسائل منطقه و کمک های انسانی که باید صورت گیرد, هیات صلیب سرخ تاکید کرد آمادگی برای بازسازی و ارسال کمک به سوریه, عراق و به خصوص یمن کارهای خودشان را تقویت کنند

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تصریح کرد: ما با هم اشتراک نظر داریم که راه حل مشکلات غرب آسیا و شمال آفریقا نظامی نیست بلکه سیاسی است. برای بازسازی کشورهایی که توسط دشمنان ملت های این منطقه تخریب شده صلیب سرخ آمادگی کمک را دارد و جمهوری اسلامی ایران هم آماده است از طریق این سازمان کمک هایش را به خصوص برای مردم یمن بفرستد. کمک برای بازگشت آوارگان به منازلشان و بازسازی کشورهای درگیر جنگ از دیگر توافقات ما بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج