مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: حضور مستشاری ایرانی در عراق به درخواست این کشور بود و دفاع از عراق وظیفه ما است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اکبر ولایتی در پانزدهمین سالگرد شهادت سید محمد باقر حکیم و نهمین سالگرد رحلت حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالعزیز حکیم و نیز ارج نهادن به مقام شهدای حشدالشعبی با حضور شخصیت‌های سیاسی ایران و عراق در حسینیه امیر المومنین دولت آباد تهران به بیان سخنانی پیرامون حضور ایران در عراق و رابطه استراتژیک ایران و عراق پرداخت.

در این مراسم که با سخنرانی سیدصادق حکیم، فرزند ارشد شهید حکیم آغاز شد ، علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری  امور بین‌الملل در سخنان خود  با بیان این که به مردم عراق برای پیروزی‌هایی که تاکنون در راستای مبارزه با داعش  کسب کرده‌اند تبریک می‌گوییم،تاکید کرد: حضور مستشاری ایرانی در عراق به درخواست این کشور بود و دفاع از عراق وظیفه ما است.

ملت ایران و عراق با هم برابر هستند

 وزیر امور خارجه پیشین کشورمان اظهار کرد: دو ملت ایران و عراق علی رغم جنگی که رژیم دیکتاتوری صدام به راه انداخت با هم برادر هستند، این موضوع را در زیارت مردم ایران از اماکن مقدس عراق و بالعکس به خوبی می‌توان دید.

رابطه ایران و عراق رابطه‌ای استراتژیک است

 مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان این که رابطه ایران و عراق رابطه‌ای استراتژیک است در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد :آمریکا به دنبال نفوذ موذیانه در عراق و تجزیه کشورهای اسلامی است، اما موفق نخواهد شد و در اهداف خود در سوریه و عراق با شکست مواجه خواهد شد.
وی با اشاره به سابقه مبارزاتی مردم ایران و عراق  با استعمارگران  به موضوع تشکیل جریان حشد الشعبی در عراق در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش  اشاره کرد و گفت: به حشدالشعبی و شکل گیری این نیروی مردمی با فتوای مرجعیت عراق افتخار می‌کنیم و از آقای حیدرالعبادی  نخست وزیر عراق نیز تشکر می‌کنیم که علی رغم تلاش‌های غرب، الحشد الشعبی را به رسمیت شناخت.

کشته شدن مردم یمن به خاطر زیاده خواهی آمریکااست

 ولایتی همچنین در این سخنرانی  به ادامه حملات ائتلاف سعودی به مردم یمن اشاره  کرد و افزود :کشته شدن مردم یمن به خاطر زیاده خواهی آمریکااست، عربستان باید  از ادامه حملات خود در یمن دست بردارد و بداند مردم یمن در نهایت پبروز خواهند شد.

دفاع از عراق وظیفه ایران

جریان مقاومت پیروز خواهد شد

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل به دستاوردهای جریان مقاومت در مبارزه با تروریسم نیز اشاره و تصریح کرد :جریان  مقاومت به برکت خون شهدا پیروز خواهد شد.
 وی همچنین با تجلیل از مبارزات خاندان حکیم خاطرنشان کرد :به علمای بزرگ و مجاهد عراق از جمله  شهید حکیم افتخار می‌کنیم. شهید محمد باقر حکیم حق بزرگی به گردن مردم عراق و ایران و جهان تشیع دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج