عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه وجود الگوی مناسب برای زنان بسیار کم‌رنگ است، گفت: زندگی حضرت زهرا(س) نمونه کامل حضور فعال سیاسی و اجتماعی زنان در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری موج، سیده فاطمه حسینی با تبریک روز زن و مادر و گرامیداشت این هفته، گفت:متاسفانه امروزه وجود الگوی مناسب برای زنان بسیار کم‌رنگ است.

وی عنوان کرد: نامگذاری روز میلاد حضرت زهرا(س) به نام زن، سیره فاطمی، تحکیم بنیان خانواده، سبک زندگی ایرانی اسلامی به خلائی که در جامعه امروز ما برای زنان و دختران جوان وجود دارد، اشاره می‌کند و این خلاء نداشتن الگوی مناسبی از سبک زندگی یک زن توانمند است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در جامعه امروز به ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س) به خوبی پرداخته نشده است، اضافه کرد: امروزه وجود الگوی مناسب برای زنان بسیار کم‌رنگ است؛ رسانه‌ها، کتاب‌ها و.. باید بتوانند الگو مناسبی برای افزایش توانمندی زنان به آنها معرفی کنند.

وی بیان کرد: شایسته است علاوه بر این نامگذاری برای نمایش ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س) تلاش بیشتری صورت گیرد چرا که ایشان می‌توانند بهترین و کامل‌ترین الگو برای زنان باشند؛ برخلاف برخی تفکرات که زنان را از مشارکت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در جامعه باز می‌دارد با بررسی رفتار و زندگی حضرت زهرا(س) متوجه می‌شویم ایشان زنی هستند که علاوه بر اینکه در زندگی خانوادگی همسر و مادری نمونه‌اند دغدغه امت، نظام سیاسی، مردم و ولایت را داشته و به همین دلیل در عرصه سیاسی و اجتماعی حضور فعال دارند.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: زنان ریشه جامعه هستند و در تحکیم خانواده نقش اصلی را ایفا می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج