بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به بیانیه اتحادیه عرب، از سیاست های مخرب عربستان و بحران آفرینی این کشور در منطقه انتقاد کرد و از آن ها خواست که از رقص ننگین سیاسی برای خوشایند رژیم صهیونیستی دست بردارند.

به گزارش خبرگزای موج ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نسبت به بیانیه کمیته چهارجانبه اتحادیه عرب واکنش نشان داد و دخالت بی جای آن ها در خصوص پای بندی ایران به برجام انتقاد کرد و آن را کاملا بی ارزش و فاقد هر گونه وجاهت و دور از منطقه دانست و آن ها صلاحیت سخن گفتن در این زمینه را ندارند.

واکنش بهرام قاسمی به بیانیه اتحادیه عرب

 تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی بر پای بندی ایران به برجام

قاسمی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران براساس گزارش های متعدد و مکرر آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون بصورت کامل به تعهدات خود عمل کرده و تا زمانی که لازم بداند و منافع ایران تامین شود، به پایبندی خود ادامه خواهد داد.

عربستان از رقص ننگین سیاسی برای خوشایند رژیم صهیونیستی دست بردارد

قاسمی افزود: جمهوری اسلامی ایران نقشی سازنده در جهت ثبات و امنیت منطقه ایفا می کند و لازم است کشورهایی که مسئولیت اصلی تجاوز و ویرانی و ایجاد فاجعه انسانی در یمن و توسعه تروریسم و افراط گرایی در منطقه برعهده آنهاست، از فرافکنی، ایفای نقش مخرب و بحران آفرینی بیشتر در منطقه و رقص ننگین سیاسی برای خوشایند رژیم صهیونیستی، دست بردارند و در عین حال بدانند ایران هراسی سیاستی شکست خورده است.

این اتحادیه ایران را به ایفای «نقش مخرب» در منطقه متهم کرد و بدون اینکه نام کشوری برده شود، اقدام برخی کشورهای عربی در حمایت از تهران را محکوم کرد.

در این بیانیه که عربستان آن را دیکته کرده، آمده است: «عربستان در معرض حملات آشکار موشک‌هایی قرار می‌گیرد که ایران آن‌ها را در اختیار شبه نظامیان حوثی [انصارالله] قرار داده است».

کمیته چهارجانبه متشکل از عربستان، مصر، بحرین و امارات در این بیانیه مدعی شد که کشورهای مذکور «از جدیت ایران در اجرای برنامه جامع مشترک (برجام) و توانایی توافق هسته‌ای ایران با غرب در جلوگیری از دست یابی تهران به سلاح هسته‌ای تردید دارند».

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج