نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: سمت گیری نظام اسلامی به سمت مستضعفین است و یکی از جاهایی که این امر را تحقق می بخشد کمیته امداد است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی لاریجانی امروز در جشن توانمندسازی ۱۳۰۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم گفت: سمت گیری نظام اسلامی به سمت مستضعفین است و یکی از جاهایی که این امر را تحقق می بخشد کمیته امداد است و بهترین کار که می شود دنبال کرد ایجاد اشتغال برای این قشر است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مرحوم عسگراولادی از نظر سابقه انقلابی و خلوص نیت از شخصیت های نادر در کشور ما بود، افزود: وی خیلی دردمندانه مسائل کشور را بررسی و دنبال می کرد، سرپرستی که حضرت امام(ره) برای کمیته امداد انتخاب کردند خیلی وجود ارزشمندی بود و این وجود تاثیرگذار شد بر نسلی که در کمیته امداد شکل گرفت.

وی گفت: امروز مهندس فتاح در کمیته امداد همین راه را با حسن نیت دنبال می کند و از نیک سرشتی مرحوم عسگراولادی بهره‌مند است.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمک‌های گسترده و فراوان خیرین قمی گفت: کمیته امداد کمک کند خیرین سایر استان‌ها از قم الگو بگیرند.

قم اساس و بنیان یک شهر بین المللی اسلامی است

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه قم اساس و بنیان یک شهر بین المللی اسلامی است، لازم است به امور مستضعفین با نگاه ویژهای پرداخته شود.

لاریجانی به اعطای تسهیلات قرض الحسنه جهت توانمندسازی به مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و گفت: این امر یکی از کارهای خوبی بود که شکل گرفت و به خوبی در کمیته امداد دنبال می شود، با این فعالیت افراد تحت پوشش صاحب فن و حرفه و درآمد شده‌اند.

وی ادامه داد: با پیشنهاد مهندس فتاح مبنی بر در اختیار قرار دادن مسکن های مهر نیمه کاره به کمیته امداد برای افراد تحت پوشش؛ ۵۰ هزار از این واحدها در اختیار کمیته امداد قرار گرفته است و حالا خیرین می توانند وارد میدان شوند و با تکمیل این واحدها ۵۰ هزار خانواده که مسکن ندارند را زودتر صاحب خانه کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی یکی از کارهای مهم دیگر را پرداخت مستمری مقبول به خانواده های تحت پوشش عنوان و اظهار کرد: با تصویب مبلغ ۷۰۰۰ میلیارد در سال ۹۶ این مهم محقق شد و در سال گذشته پرداخت مورد قبولی برای مددجویان شکل گرفت.

هرچه منابع به سمت اشتغال زایی برود هم برای فرد و هم کشور بهتر است

وی با بیان اینکه هرچه منابع به سمت اشتغال زایی برود هم برای فرد و هم کشور بهتر است، اضافه کرد: می توان در بودجه سال آینده اختیاری برای کمیته امداد دید که منابع را در روش هایی برای ایجاد اشتغال سوق دهد.

لاریجانی با اشاره به فعالیت و حمایت های بالای خیرین در قم، افزود: نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی نیز با جدیت کار را دنبال می کنند و همه باید قم را آباد کنیم.

وی در پایان با اشاره به پیام آیت الله نوری همدانی به این مراسم، گفت: پیام یک مرجع دینی به این مراسم نشان از اهمیت کار کمیته امداد و خیری دارد؛ باید قدر خود را بدانند که این مسیر خیر این دنیا و آن دنیا را در پی دارد؛ مجلس نیز از این گام های ستودنی حمایت خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج