سیدکاظم سجادی سفیر ایران در ارمنستان در این دیدار با تشریح وضعیت همکاری‌های ترانزیتی در ارمنستان با کشورهای منطقه و حضور برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی نظیر چین برای مشارکت در ساخت جاده شمال - جنوب، بر اهمیت این بزرگراه در کنار دیگر کریدورها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، در پی برگزاری سیزدهمین نشست کمیسیون بین دولتی کریدور حمل و نقل بین المللی اروپا - قفقاز - آسیا معروف به تراسیکا در ارمنستان، سلیمانی مشاور معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و اشرفی دبیر و نماینده دایم ایران در سازمان تراسیکا با سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان دیدار کردند.

این دیپلمات کشورمان همچنین ابراز امیدواری کرد با ریاست دوره‌ای ارمنستان بر این سازمان و مساعدت کشورهای همسایه به زودی شاهد افتتاح جاده مذکور باشیم.

همچنین در این دیدار هیات ایرانی با ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه برگزاری اجلاس، جلسات کارشناسی و همچنین اهمیت همکاری های این سازمان جهت تسهیل و برقراری حمل و نقل و ترانزیت بین خلیج فارس و دریای سیاه و...  ابراز امیدواری کرد تا در آینده نزدیک نتایج قابل قبولی از این اجلاس بدست آید.

سیزدهمین اجلاس تراسیکا در روزهای 14 و 15 اسفند در ایروان برگزار شد و در این اجلاس ریاست دوره ای تراسیکا از اوکراین به ارمنستان واگذار شد و نماینده دولت رومانی برای یکسال دیگر به عنوان مدیر کلی این سازمان انتخاب شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج