نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح یک بند از لایحه بودجه سال آینده، اعطای هر گونه تسهیلات از محل اعتبارات دولتی به مدیران و مقامات را ممنوع اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی - سه شنبه 15 اسفند - پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات دولتی به مدیران و مقامات ممنوع شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در ادامه بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه ۱۳۹۷ کل کشور با اصلاح بند الحاقی ۳ به تبصره ۱۲ لایحه بودجه، اعطای هر گونه تسهیلات از محل اعتبارات دولتی به گروهی از مقامات و مدیران را ممنوع کردند.

بر این اساس در سال آینده «اعطای هر گونه تسهیلات از محل اعتبارات دولتی، منابع داخلی، کمک ها و یا درآمدهای اختصاصی کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه به مقامات موضوع ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری، مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و روسا و مدیران دستگاه های اجرایی موضوع مواد قانونی فوق ممنوع است».

صحن علنی مجلس شورای اسلامی

بر اساس این اصلاحیه، تخلف از مفاد این بند در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی محسوب شده و مرتکب مشمول مجازات مقرر در ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی (کتاب پنجم-تعزیرات) می شود.

پرداخت تسهیلات به کارکنان و مدیران بانک ها و موسسات مالی و اعتباری حذف شد

نمایندگان همچنین بخشی از این بند الحاقی را که پرداخت هر گونه تسهیلات به کارکنان و مدیران بانک ها و موسسات مالی و اعتباری را بر اساس نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار مجاز اعلام کرده بود، به دلیل ایراد شورای نگهبان مبنی بر وجود تبعیض ناروا، حذف کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج