نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای سقف انتشار اوراق مشارکت در سال ۹۷ را ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تعیین کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی مقرر شد سقف انتشار اوراق مشارکت در سال 97 38 هزار و 500 میلیارد تومان باشد.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) و در جریان رفع ایرادات شورای نگهبان از لایحه بودجه ۹۷، بند الحاقی ۳ تبصره ۵ این لایحه را اصلاح و مقرر کردند سقف استفاده دولت از اوراق موضوع این تبصره برای مصارف بودجه عمومی حداکثر معادل سقف پیش‌بینی شده در جدول شماره چهار قانون برنامه ششم توسعه باشد و دولت اجازه مصرف از اوراق منتشر مربوط به شرکت‌ها و شهرداری‌ها در بودجه عمومی را ندارد.

نمایندگان همچنین برای تامین نظر شورای نگهبان، اجزای یک و دو بند الحاقی ۲ تبصره ۵ را اصلاح و مقرر کردند ارائه حق‌الامتیاز و حقوق مالکانه در چارچوب قوانین و مقررات پس از محاسبات دقیق کارشناسی توسط کارشناسان خبره‌ای که به تایید هیات وزیران می‌رسد، انجام شود. همچنین در این مصوبه تامین خوراک انرژی با قیمت ترجیحی برای واحدهای تولیدی موجود در مناطق ویژه اقتصادی که به موجب قانون تشکیل شده‌اند، به تصویب رسید.

سقف انتشار اوراق مشارکت در سال 97

تخصیص اعتبار این ردیف به صورت صددرصد انجام می شود

نمایندگان در بند الحاقی ۴ تبصره ۵ ردیف اعتبار بیمه محصولات کشاورزی را تعیین و مقرر کردند که تخصیص اعتبار این ردیف به صورت صددرصد انجام شود.

نمایندگان همچنین بند الحاقی ۲ تبصره ۶ که در آن پیش‌بینی شده بود اسناد رسمی اعیان طلق منازل مسکونی و املاک اداری و تجاری در شهرها و روستاهایی که عرصه آنها موقوفه است، همانند سایر اسناد رسمی در بانک‌ها و موسسات و محاکم دادگستری مورد قبول واقع شود را برای تامین نظر شورای نگهبان از متن بودجه حذف کردند.

سقف معافیت مدارس آموزش و پرورش از پرداخت آب و برق و گاز تعیین شد

در بند الحاقی سه تبصره شش سقف معافیت مدارس آموزش و پرورش از پرداخت هزینه مصرفی آب، برق و گاز هزار میلیارد ریال تعیین شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج