فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دستگاه تبلیغاتی دشمنان به صورت گسترده به مقابله با انقلاب و کمرنگ نشان دادن دستاوردهای آن پرداخته است؛ اما توفیقات انقلاب در حوزه های مختلف از جمله سیاست خارجی و عملکرد جمهوری اسلامی در منطقه قابل کتمان نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی به بیان توضیحاتی درباره توفیقات انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن پرداخت.

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین اختتامیه بیست و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بسیج که صبح امروز در سالن پنج آذر برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)، گفت: بسیج بخشی از جامعه است که عمل به قرآن و عمل به دستورات الهی درباره آن صدق می کند.

وی ادامه داد: بسیج امت اسلامی است که احیای قرآن و عمل به آن را داشته و تلاش و همت بسیج در عرصه های مختلف دفاعی- امنیتی، جنگ های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با دشمن و استکبار  پیداست. حضور و هدف بسیج یاری دین خدا تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

سرلشکر جعفری توجه به دستورات قرآن را موجب توفیقات بیشتر برای انقلاب اسلامی در سطح منطقه و جهان دانست و اظهار داشت: دستگاه تبلیغاتی دشمنان به صورت گسترده به مقابله با انقلاب و کمرنگ نشان دادن دستاوردهای آن پرداخته است؛ اما توفیقات انقلاب در حوزه های مختلف از جمله سیاست خارجی و عملکرد جمهوری اسلامی در منطقه قابل کتمان نیست.

جوامع منطقه مدیون انقلاب است

وی ادامه داد: جوامع منطقه مدیون انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در دفاع مقدس و مقابله با استکبار جهانی است، زیرا همه شاهد پیروزی های ایران اسلامی بعد از جنگ تحمیلی هستند.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: ما در جنگ و سالهای بعد از آن شاهد نصرت الهی بوده و هستیم ، چه کسی باور می کرد که صدام به دست خود آمریکایی ها از بین برود و بعد از آن نظامی در کشور عراق شکل بگیرد که شیعه سهم واقعی خود را از حکومت داشته باشد.

توفیقات انقلاب

وی ادامه داد : ما در سوریه، عراق و یمن شاهد نصرت های الهی هستیم. سقوط جنگنده رژیم صهیونیستی که برای اولین بار رخ داده از این نصرت های الهی است. به یاری خداوند متعال همه کسانی که در حال مجاهدت و یاری دین خدا هستند یک روز در قدس شریف نماز می خوانند.

فرمانده کل سپاه همه دستاوردهای جبهه مقاومت را نتیجه بسیج مردم دانست و تاکید کرد: اطاعت از ولایت فقیه رمز محقق شدن آرمان های انقلاب اسلامی و پیاده شده فرامین اسلام است.

وی گفت: برای اینکه جامعه ایران اسلامی در همه عرصه ها الگو باشد باید به قرآن توسل کرد و فرامین رهبر معظم انقلاب درباره توجه به قرآن را الگو قرار داد و آن را اجرا کرد .

سردار جعفری دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه دفاعی و امنیتی را نتیجه عمل به آیات قرآن دانست و اظهار داشت: در عرصه دفاعی و امنیتی الگو های قرانی به خوبی انجام شده اما در عرصه اجتماعی و اقتصادی به خوبی فرامین الهی اجرا نشده است.

باید شکر گزار نعمت های الهی باشیم

وی در ادامه تصریح کرد: باید شکر گزار نعمت های الهی بویژه نعمت ولایت فقیه باشیم. کشور دستاوردهای بسیاری دارد اما در برخی موارد باید شرم کنیم که کم کاری شده، باید برای رسید به وضع مطلوب تلاش بسیاری کنیم و رسیدن به آن تنها از راه فهم و عمل به قرآن ممکن است .

سردار جعفری در پایان تاکید کرد: هرچه انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف دارد و محبوبیتی که در میان طرفداران حق برای کشور ما به وجود آمده، مدیون خون شهدا است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج