وزیر اقتصاد کرواسی با اشاره به امکان همواری های گسترده تهران و زاگرب گفت: شرکت های کرواسی با برخورداری از فناوری های پیشرفته می تواندد در بازار ایران نقش موثری ایفا کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری موج، در نشست اقتصادی بخش های خصوصی و دولتی ایران و کرواسی که در ساختمان اتاق بازرگانی این کشور برگزار شد، خانم دالیچ معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد کرواسی گفت: ارتباطات دو کشور بسیار دوستانه است‌ و ما با تاکید بر روابط اقتصادی در این همایش اقتصادی اتاق بازرگانی شرکت کرده ایم که تلاش می کنیم بر روابط مثبت دو کشور تاثیرگذار باشد. مایلم رضایت خود را از افزایش مبادلات دو کشور اعلام کنم. این نشان میدهد که فضای خوبی برای گسترش بازرگانی خارجی وجود دارد.

وی اضافه کرد:کرواسی اهداف مشترکی با ایران دارد و بابرنامه های موثری میتواند این منافع را پیش برد.بازار ایران به سوی شرکتهای کروات گشوده شده اند و اماده مذاکرات مختلف برای این روابط هستند.

دالیچ تاکید کرد: شرکتهای کروات فناوری مدرنی در حوزه های خاصی دارند که میتوانند خدمات خوبی برای دو کشور ایجاد کنند.کرواسی به دنبال اقتصاد رقابت زا است و امیدواریم این مسئله تاثیر خوبی بر روابط دو کشور داشته باشد.ما واقعا معتقد به همکاری بلند مدت هستیم و امیدواریم شاهد همکاری های گسترده در این زمینه باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج