رئیس جمهور با بیان اینکه بندرعباس یکی از بنادر استراتژی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: در این سفر ۳۰ پروژه عمرانی در هرمزگان عملیات اجرایی آن آغاز و یا به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس جمهور حسن روحانی صبح چهارشنبه در بدو ورود به فرودگاه بین المللی بندرعباس در جمع خبرنگاران بیان داشت: بسیار خوشحالم در هفته های پایانی سال ۹۶ و در آستانه ولادت حضرت صدیقه کبری (س) این توفیق را یافتیم در میان مردم خونگرم و مرزداران خطه جنوب کشور و شهر بندرعباس حضور پیدا کنم.

وی با بیان اینکه این سومین سفر استانی من در دولت دوازدهم است، عنوان کرد: خوشحال هستم در بندرعباسی که به عنوان یکی از بنادر استراتژیک کشور است و مردمی که همیشه در مقابل استعمار مبارز و مدافع خوبی بودند حضور یافته ام.

به گفته حسن روحانی، در این سفر ۱۵ طرح با اعتباری بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان افتتاح و ۱۵ طرح با اعتباری بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

وی گفت: امیدواریم با افتتاح و آغاز عملیات اجرایی این پروژه ها شاهد آبادانی و توسعه این خطه از کشور باشیم.

روحانی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی و همچنین جنگ دوم خلیج‌فارس مردم ایران امنیت این آبراه بزرگ بین‌المللی را حفاظت کردند، تصریح کرد: مردم می‌توانستند به دلایلی نه چندان غیرمنطقی، جهان را در فشار قرار دهند، اما مردم ایران و هرمزگان و پاسداران این سرزمین نخواستند از مردم جهان انتقام بگیرند. در طول جنگ تحمیلی نیروی دریایی و هوایی قدرتمند ارتش جمهوری اسلامی ایران از این آبراه حفاظت کرده و با اسکورت اف 14‌ها و ناوچه‌های نیروی دریایی، نفتکش‌ها به سلامت از این منطقه عبور کردند. اکنون نیز این آبراه مهم توسط نیروی دریایی سپاه و ارتش حفاظت می‌شود. نیروی دریایی همچنین در تنگه باب‌المندب، دریای سرخ و اقیانوس هند حافظ کشتیرانی تجاری جهان است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج