نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: اصولا رژیم حاکم بر آمریکا از گروه‌های آزادی‌بخش جهان تعریفی دوگانه دارد؛ هر جریانی که با واشنگتن همراه باشد و هژمونی کاخ سفید را بپذیرد، آمریکایی‌ها کمکش می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از دفتر رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به سؤالی راجع به عزم آمریکا برای افزودن نام مقاومت اسلامی نُجَباء به فهرست تحریم‌های ضدتروریستی گفت: آمریکا با تمام جریاناتی که احساس کند هم‌راستا با منافعش نیستند این برخورد را دارد. کمااینکه در منطق آمریکا حزب‌الله هم تروریستی است و رهبران حماس را هم تحریم کرده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی افزود: این ناشی از سیاست کلی و استمراری ایالات‌متحده است که نگاهش به مقاومت، دموکراسی، مسائل جهانی و... از عینک و زاویه منافع آمریکا و منافع سرمایه‌داران است.

وی در ادامه تصریح کرد: اصولا رژیم حاکم بر آمریکا از گروه‌های آزادی‌بخش جهان تعریفی دوگانه دارد؛ هر جریانی که با واشنگتن همراه باشد و هژمونی کاخ سفید را بپذیرد، آمریکایی‌ها کمکش می‌کنند. در مقابل، اگر گروه‌هایی تن به سلطه ندهند، آمریکا این‌گونه رفتارها [تحریم و فشار به بهانه تروریسم] را انجام می‌دهد تا تعریف خودش را در دنیا حاکم کند.

رئیس اسبق حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران در واکنش به مطرح شدن لایحه تحریمی علیه نُجَباء در کنگره آمریکا خاطرنشان ساخت: این‌گونه اقدامات واقعیت‌ها را تغییر نمی‌دهد. مردم غرب آسیا و تمام مردم آزادی‌خواه دنیا متوجه روند حرکت آمریکا و آنچه که این‌ها دنبال می‌کنند، هستند و می‌دانند که هدف آمریکا قدرت، منافع واشنگتن و خواست سرمایه‌داران است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج