معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ما کشور جوانی بودیم که نرخ بیکاری بالایی داریم و نیازمندیم که سالانه یک میلیون شغل ایجاد کنیم بنابراین باید طوری حرکت کنیم که توسعه پاسخگوی مسائل کوتاه مدت و بلندمدت ما باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون اول رئیس جمهور امروز صبح - یکشنبه 6 اسفند - با حضور در مراسم دومین همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران با اشاره به وضعیت بیکاری در کشور گفت: با نرخ بیکاری بالایی رو به رو هستیم.

اسحاق جهانگیری اظهار کرد: هر کشوری برای غلبه بر محدودیت‌های خود باید درک صحیحی از فرصت‌های توسعه داشته باشد، همچنین نیازمند سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در موقعیت ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی. توسعه حتما باید موزون، پایدار، متوازن و همزمان باشد.

وی افزود: تجربه نشان داده است هر جا اقتصاد، سیاست،‌ فرهنگ و ظرفیت‌های اجتماعی در کنار هم قرار بگیرند، کمک می‌کنند تا ظرفیت‌های جدید برای توسعه کشف یا خلق شود. توسعه الزامات، ضرورت‌ها و نیازهایی دارد که باید به آن تن داد، از سویی باید به چالش‌های مهم کشور هم توجه کرد. از جمله چالش خشکسالی و مسائل زیست محیطی و اشتغال.

نرخ بیکاری

بارش امسال نسبت به پارسال 50 درصد کاهش یافته است

جهانگیری با بیان اینکه میزان بارش امسال نسبت به پارسال 50 درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: توسعه باید با توجه به کم آبی ایران انجام شود. از سویی توسعه بدون توجه به مسائل زیست محیطی امکان ندارد. ما کشور جوانی بودیم که نرخ بیکاری بالایی داریم و نیازمندیم که سالانه یک میلیون شغل ایجاد کنیم بنابراین باید طوری حرکت کنیم که توسعه پاسخگوی مسائل کوتاه مدت و بلندمدت ما باشد.

ادامه دارد

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج