خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اتفاقات پاسداران تهران گفت: اغتشاش و آشوبی را که رخ داد به شدت محکوم می کنیم. از اقدامات سنجیده و عاقلانه ناجا تشکر می کنیم که خوب عمل کردند و مدبرانه به این اغتشاش پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران  با بیان اینکه اولین سخن در دین، شناخت خدا و معرفت به خداست، اظهار داشت: خطوط قرمزی که خدا تعیین  کرده باید رعایت شود. امر به معروف، حفظ حدود و خطوط قرمز الهی است. نمی توانیم مرز شکنی کنیم و باید خطوط قرمز را رعایت کنیم. سخن گفتن ما خط قرمز دارد. سخن ما نباید همراه با افترا و غیبت و استهزا باشد.

وی با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج گفت: این حادثه قلوب همه را از اندوه لبریز کرد. مایه مباهات است که شنیده ام خانواده های حادثه دیدگان اعلام کرده اند، راضی به ادامه عملیات جستجوی اجساد نیستیم؛ مبادا جان کسی به خطر بیفتد. مرحبا به این ایثار؛ چه مردم خوبی داریم. خدا به مسئولین توفیق دهد که به این مردم خدمت کنند.

موحدی کرمانی با اشاره به شهادت سه نیرو از عوامل نیروی انتظامی در خیابان پاسداران تهران تصریح کرد: اغتشاش و آشوبی را که رخ داد به شدت محکوم می کنیم. از اقدامات سنجیده و عاقلانه ناجا تشکر می کنیم که خوب عمل کردند و مدبرانه به این اغتشاش پایان دادند.

دستگاه قضایی با عاملان جنایت پاسداران با قاطعیت رفتار کند

وی ادامه داد: از دستگاه قضا می خواهیم که با این جنایتکاران که مرتکب قتل شده و به خانه ها، مغازه ها و ماشین های مردم متعرض شده اند، با شدت و قاطعیت رفتار کند.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: امنیت، مساله ای نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت. ان شاالله مردم شاهد مجازات قاطعانه این حریم شکنان خواهند بود.

موحدی کرمانی با اشاره به زلزله زدگان کرمانشاه گفت: از نیروهای امدادی، سپاه، ارتش و دولت تشکر می کنم اما آنچه شنیده ام اینکه برای مردم زلزله زده مشکلاتی بر اثر بارش باران پیش آمده و امیدواریم با افزایش بودجه بتوانند مسکنی برای خود تهیه کنند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود درباره آمریکا گفت: آمریکا، صهیونیست ها و عربستان در فکر ایجاد اجتماع منطقه ای و بین المللی علیه ایران هستند؛ غافل از اینکه ایران حامل نور خداست که خاموش شدنی نیست.

موحدی کرمانی تصریح کرد: انقلاب اسلامی، یکی از مصادیق کلمه طیبه است که ریشه در اعماق زمین دارد و شاخه هایش به آسمان رفته و مرتب میوه می دهد.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: ای آمریکا، خودت و عیادی ات عصبانی شوید و از این عصبانیت بمیرید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج