رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تحلیل این کمیسیون از حادثه سقوط هواپیمای آسمان گفت: براساس اطلاعات موجود فرضیه مان این است که هواپیما به طورمعمول براساس طرحی که سازمان هواپیمایی کشوری ارائه کرده، مسیر را نپیموده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا رضایی در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران پارلمانی خلبان هواپیما را به طور تلویحی اصلی ترین مقصر حادثه سقوط هواپیمای تهران یاسوج دانست و افزود: هواپیماها باید به طور معمول براساس طرحی که سازمان هواپیمایی کشوری دارد در ارتفاع 15 هزار پایی از روی قله دنا عبور کند چراکه ارتفاع این قله 14 هزار پا است.

وی ادامه داد: اگر این طرح توسط خلبانان رعایت شود، فورا باید طرح تقرب را اجرا و در فرودگاه یاسوج فرود بیایند. اما در شرایطی که هوا بسیار صاف باشد و خلبان دید مستقیم داشته باشد خلبانان ترجیح می دهند از دره یو شکل کنار فرودگاه یاسوج به روی باند بنشینند. بنابراین طرح سازمان هواپیمایی کشوری را رعایت نمی کنند.

نماینده مردم جهرم اظهار کرد: به نظر می‌رسد خلبان هواپیمای یاسوج نیز خودش مسیرش را انتخاب کرده و در مسیر که انتخاب کرده با ابرهای متراکم و توربالانس مواجه و دچار چنین حادثه‌ای شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج