معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به تغییرات مثبت در دولت روحانی گفت: اعتبارات آموزش و پرورش که از نپر ما هزینه نیست و سرمایه گذاری محسوب می شود سه برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حسینعلی امیری در مراسم گرامیداشت روز تاکستان با اشاره به از خودگذشتگی شهدا و جانبازان گفت: فداکاری این افراد امنیت را برای ما به ارمغان آورد.

وی افزود: دولت و دولتمردان بارها در محافل عمومی و نشست‌های خبری تأکید کردند که از مشکلات مردم بی‌خبر نیستند و وظیفه خود می‌داند که این مشکلات را حل کنند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اظهار کرد: خدمت گذاری به مردم بزرگ‌ترین افتخار دولت است، دولتمردان با درد مردم احساس درد می‌کنند و اگر مردم خوشحال باشند احساس خوشحالی می‌کنند.

وی تأکید کرد: یکی از برکات انقلاب این بود که مسئولین جمهوری اسلامی از مردم هستند تا مشکلات ایشان را برطرف کنند، تا درنهایت مردم در شرایط معیشتی مناسب قرار بگیرند و رفاه اجتماعی بالا برود.

امیری یادآور شد: دولت دوست دارد که در هر شهری حضور پیدا کند؛ مردم احساس رضایت کنند، بنابراین عزم رئیس‌جمهور برای تحقق برنامه‌ها جزم است و تیم رئیس‌جمهور به عهدی که با مردم برای حل مشکلاتشان بسته وفادار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز را با ۵ سال پیش مقایسه کنیم که سایه قطعنامه ظالمانه شورای امنیت بر سر ما بود می‌توانیم خدمت‌رسانی بهتر به مردم را با واقع‌بینی مورد قضاوت قرار دهیم.

در اواخر سال 91 هیچ کشوری نفت ما را نمی خرید

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور افزود: اواخر سال ۹۱ و اوایل سال ۹۲ در کشور ثبات اقتصادی نداشتیم و تورم بیش از ۴۵ درصد بود، همچنین با حرکات سینوسی و نوسانات روزانه اقتصاد داخلی مواجه بودیم و کسی نفت ما را نمی‌خرید.

وی یادآور شد: اقتصاد ما تک‌محصولی و مبتنی بر نفت است، بازار جهانی تجارت را از ما گرفته بودند، ناوگان هوایی و زمینی و ریلی در شرایط بدی قرار داشت و ۴۰ درصد ناوگان هوایی غیرفعال بود و هرچند وقت یک‌بار شاهد مرگ هم‌وطنان در این ناوگان بودیم.

امیری تأکید کرد: به همین دلیل مردم مجبور بودند بخش قابل‌توجهی از مسافرت‌ها و خریدهای بلیط را سالانه ۴ میلیارد دلار از خطوط هوایی خارجی تهیه کنند.

وی افزود: رشد اقتصادی ما منفی ۶/۸ درصد بود، عمدتاً در فروش نفت با محدودیت مواجه بودیم، محدودیت در مبادلات بانکی، کاهش شدید قیمت نفت مشکلات اساسی در کلیه کشورهایی که اقتصادشان مبتنی بر نفت است و درآمدشان از این طریق تأمین شد مس شود، ایجاد کرد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی که قیمت جهانی نفت به کمتر از نصف رسید خیلی از کشورها وارد بحران شدند، در ونزوئلا مردم به فروشگاه‌ها حمله کردند تا مایحتاج روزانه را تأمین کنند.

وی افزود: به‌عنوان‌مثال عربستان برای اینکه با مشکل مالی روبه‌رو نشود ذخایر ارزی را خرج کرد، این کشورها از جهت تجارت نفت مثل ما هستند و با این مشکلات روبه‌رو شدند اما به لطف خدا و با حمایت مردم از این شرایط سخت عبور کردم و با همان نفتی که قیمتش ۵۰ درصد سقوط کرده بود با مدیریت مناسب از آن وضع عبور کردیم و کشور اداره شد.

امیری یادآور شد: در چنین شرایطی طرح‌های مختلف اقتصادی، عمرانی، صنعتی و تولیدی انجام شد، دولت اعتبار قابل‌توجهی برای واحدهای تولیدی گذاشت و واحدهای تولیدی نیمه فعال که نیروهای خود را تعدیل کرده بودند با ارائه وام راه‌اندازی شدند.

وی افزود: در چنین شرایطی اعتبارات مربوط به آموزش‌وپرورش که به اعتقاد ما هزینه نیست و سرمایه گزاری است بیش از ۳ برابر شد، ضمن اینکه مستمری قشرهای آسیب‌پذیر که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی هستند بیش از ۳ برابر شد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور یادآور شد: نظام سلامت در جهت کاهش مشکلات مردم در بیمارستان‌ها بخش قابل‌توجهی از بودجه را به خود اختصاص داد، در بخش پژوهشی و آموزشی در دانشگاه‌ها اعتبارات لازم برای پیشرفت علوم تخصیص داده شد.

وی تأکید کرد: بنابراین در مقابل سقوط قیمت جهانی نفت مدیریت خوبی صورت و کشور در مسیر توسعه خوبی قرار گرفت، امروز ریشه‌کنی فقر مطلق یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت است.

امیری تصریح کرد: امروز ایجاد اشتغال و ارتقا سطح معیشتی مردم مهم‌ترین دغدغه رئیس‌جمهور و اعضای دولت است، محیط‌زیست و کشاورزی نیز مواردی است که در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: خواسته‌های مردم به‌حق است، اما حل آن‌ها به‌تنهایی توسط دولت و قوه مجریه محقق نمی‌شود، دولت نیاز به حمایت مجلس و همکاری قوه قضائیه، نیروهای مسلح و سایر بخش‌ها دارد.

امیری تأکید کرد: مهمانداری از ۷۰۰۰ نفر به درراه ماندگان کولاک توسط شهرستان تاکستان کار بزرگی است که دولت به‌تنهایی نمی‌توانست انجام دهد.

وی گفت: همراهی و همدلی مردم با دولت ضروری است و درک درست مشکلات می‌تواند گام اساسی باشد؛ وحدت، انسجام و اتحاد اهمیت دارد چراکه از روز انقلاب اسلامی دشمن به دنبال آسیب زدن به این موضوع است که موفق نشده است.

اگر کسی در آرمان های انقلاب تخم خیانت بکارد خیانت کرده است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تصریح کرد: بعد از سال‌ها حکومت اسلامی برپا کردیم، امروز اگر کسی در این آرمان‌ها تخم ناامیدی بکارد خیانت کرده است، ما به امید و انسجام نیاز داریم.

امیری خاطرنشان کرد: امیدواریم ۲۲ بهمن مردم با هر گویش و قومیتی در راهپیمایی حضور پیدا کنند و دشمن را ناامید کرده و کشور و اسلام را یک سال بیمه کنند.

وی افزود: اگر این کشور آسیب ببینند همه آسیب می‌بینند اگر آسیب دید همه احزاب آسیب می‌بینند بنابراین باید اتحاد انسجام و همدلی را حفظ کنیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج