عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قدرت این انقلاب به حضور فعال منطقه ای و بین المللی است و در غیر صورت نمی تواند موثر باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اکبر ولایتی با اشاره به سالگرد انقلاب و سابقه قبل و بعد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: از جمله وظایف ما این است که انقلاب را برای نسل جوان تشریح کنیم به ویژه آنکه انقلاب در کشوری با سابقه غنی فرهنگی رخ داده و همین موضوع انقلاب اسلامی را منحصر به فرد کرده است. 

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تاکید کرد: این نوع انقلاب یا در کشوری اتفاق نیفتاده است و یا اگر هم اتفاق افتاده با شکست مواجه شده است مانند انقلاب هایی که در برخی کشورهای عربی اتفاق افتاد و به هدف خاصی نرسید.

به اعتقاد ولایتی، به وجود آوردن انقلاب اسلامی مهم بود اما نگه داری و پاسداری از آن بسیار مهم تر است.

وی با اشاره به انقلاب کبیر فرانسه گفت: انقلاب کبیر فرانسه چیزی جز نکبت و استعمار برای جهان نداشت؛ این انقلاب شر لویی شانزدهم را از سر مردم فرانسه برداشت اما شخصی به نام‌ ناپلئون بر سر کارآمد که نتیجه اش استعمار کشورهای آفریقایی بود. بنابراین بر سر جهان منت نگذارند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل ریشه انقلاب اسلامی را در ملی شدن صنعت نفت، انقلاب مشروطه و جنگ‌ با روس ها برشمرد.

ولایتی تاکید کرد: ایرانیان اسلام را پذیرفتند و در طول تاریخ با انحرافاتی که دشمنان در اسلام‌ به وجود آوردند، مقابله کردند.

وی با تاکید بر اینکه بنی امیه و بنی عباس را ایرانی ها ساقط کردند، اظهار امیدورای کرد: انشالله ریشه تفکر وهابیت خبیث نیز به دست ایرانیان سوزانده شود.

ولایتی با بیان این که انقلاب اسلامی ایران در تاریخ ماندگار شد اظهار داشت: دشمنان تلاش کردند تا انقلاب اسلامی در داخل مرزها محدود بماند و به نقاط دیگر صادر نشود؛ یکی از اقداماتی که در این زمینه انجام دادند تحمیل کردن جنگی ۸ ساله به ایران بود‌. البته این روش استکبار جهانی در مقابل انقلابی است که قدرت مقابله با آن را ندارد.

مشاور مقام معظم رهبری تاکید داشت: انقلاب اسلامی ایران بر مبنای فکر و فرهنگ است؛ لذا با وجود مرزها نمی شود آن را محدود کرد و جلوی صدور آن را گرفت.

تاریخ بیداری اسلامی که از خیرالدین تونسی شروع شد ادامه دارد و بین ایران و دیگر کشورها این تبادل ها بوده است.

اعتراض به کمک های ایران به سوریه و لبنان یا از کم توجه یاست یا با هداف القا خاصی انجام می شود

ولایتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی هم یک عمق تاریخی دارد و هم وسعت جغرافیایی، گفت: برخی ها می گویند که چرا باید علی رغم مشکلات اقتصادی به سوریه، لبنان و عراق کمک کنیم؛ این صحبت ها از روی کم توجهی زده می شود و یا با هدف القا خاصی است.

وی با طرح این پرسش چطور آمریکایی ها به خودشان حق می دهند در عراق سوریه و لبنان باشند بعد از ما می پرسند که شما این جا چه کار می کنید، گفت: این حق ما هست که در منطقه حضور داشته باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این پرسش که ایا این راه عقلانی است که ما بی توجه به مسائل پیرامون خود همچون عراق باشیم، گفت: ایا در کشوری گه بیش از بیش از 1200 کیلومتر مرز مشترک داریم خوب است صدام حسین حاکم باشد یا عبادی؟

وی با اشاره به برگزاری رفراندوم توسط اقلیم کردستان عراق گفت: وقتی بخش کرد نشین عراق رفراندوم برگزار کرد اکثر کردها مخالف بودند و همان روزی که رفراندوم برگزار می کردند پرچم صهیونیست ها را بلند کردند اگر این رفراندوم موفق بود ما امروز تانک های اسراییل را کنار مرزهای کرمانشاه مشاهده می کردیم.

به باور عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، آنهایی که این جا برای مردم نسخه وطنی ذلت می نویسند یا مزدور هستند یا جاهل.

ولایتی با تاکید بر این جمله که پیشگیری بهتر از درمان است، خاطرنشان کرد: پیشگیری برای استقلال و کارهای دفاع از کشور یک امر اساسی است. هزینه ای که ما برای جلوگیری از نفوذ دشمنان به کشور می کنیم بسیار کم خرج تر و موثرتر است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان این را تصدیق می کنند که ایران قدرت اول منطقه است، گفت: تاریخ گواه می دهد که تاکنون چنین چیزی امکان نداشته است البته برخی ها می گویند شاه؛ شاه که عروسک آمریکایی ها بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تاکید کرد: قدرت این انقلاب به حضور فعال منطقه ای و بین المللی است و در غیر صورت نمی تواند موثر باشد.

ولایتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی متکی به رای مردم و با رای مردم به وجود آمده است، گفت: اگر زمانی مردم اعتراضی هم دارند به محض اینکه می‌بینند دشمن به دنبال بهره برداری است باز به صحنه می آیند چرا که این انقلاب متعلق به مردم است.

وی در پایان گفت: آنهایی که امید دارند که یک شاهزاده ای از پهلوی و قاجار از غرب برگردد و اینجا حکومت کند، امید باطل دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج