نماینده اصفهان در تذکری به رئیس سازمان محیط زیست، بر لزوم توجه بیشتر به وضعیت آلودگی هوا تاکید کرد و گفت: باید فروش طرح ترافیک توسط شهرداری زیر نظر سازمان محیط زیست انجام شود تا بتواند کنترل‌های کافی را برای کاهش آلاینده‌ها داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی نماینده اصفهان در تذکری درباره فروش طرح ترافیک توسط شهرداری و حقآبه کشاورزان اصفهان صحبت کرد.

حیدرعلی عابدی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس ضمن قدردانی از عوامل راهداری برای بازگشایی راه‌ها و کمک به در راه ماندگان، در تذکری شفاهی به وزیر نیرو، گفت: بر اساس مصوبات شورای عالی آب و مواد قانونی ۱۵۷ و ۱۵۸ قانون مدنی باید حقابه افراد حفظ شود که متاسفانه نسبت به حقابه کشاورزان اصفهان بی‌توجهی صورت گرفته است.

کشاورزان اصفهان آب کافی برای کشت پاییزه نداشتند

به گفته وی،‌ این بی‌توجهی باعث شده که کشاورزان اصفهان آب کافی برای کشت پاییزه نداشته باشند از این رو لازم است اعتبارات لازم برای پرداخت خسارت به این کشاورزان اختصاص داده شود.

عابدی همچنین از وزارت نیرو برای نداشتن جدیت برای برخورد با کسانی که در تابستان بدون در نظر گرفتن سامانه اندازه‌گیری بیش از سهمیه آب برداشت کرده‌اند، انتقاد کرد.

فروش طرح ترافیک

سازمان محیط زیست بر نحوه فروش طرح ترافیک نظارت داشته باشد

این نماینده مجلس در تذکر دیگری به رئیس سازمان محیط زیست،‌ گفت:‌ این سازمان در راستای توجه به وضعیت آلودگی هوا بر نحوه فروش طرح ترافیک توسط شهرداری‌ها نظارت داشته باشد تا بتواند کنترل کافی برای کاهش آلاینده‌ها داشته باشد.

رعایت قانون تعرفه خدمات پرستاری در بودجه ۹۷ شد

وی در پایان در تذکری به وزیر بهداشت،‌ خواستار ارائه لایحه‌ای برای رعایت قانون تعرفه خدمات پرستاری در بودجه ۹۷ شد و گفت که باید تعداد پرستار بیشتری جذب شود تا فشار کاری آنها کمتر شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج