رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یک نماینده درباره جلوگیری از طرح سوال از رئیس جمهور در مورد موسسات مالی گفت: کسی مانع این سوال نشده و گزارش مربوطه موسسات مالی در صحن مجلس مطرح شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پژمانفر درباره سوال از رئیس جمهور درباره موسسات مالی پاسخ گفت.

نصرالله پژمان‌فر در تذکری به هیات رئیسه مجلس گفت: اگر اجازه طرح سوال ۱۸۰ نماینده از رئیس جمهور درباره موسسات مالی غیر مجاز داده می‌شد، مشکلات از خیابان‌ها سر در نمی‌آورد.

وی افزود: ۱۸۰ نماینده، ۶ ماه این مساله را مطرح و این موضوع را مطرح کردند اما اجازه نمی‌دهیم از مسیر قانونی حقوق مردم پیگیری و سوال تحقیق و تفحص مطرح شود. این یک اشکال اساسی است.

اگر مسیر بسته شود، مشکلات از جای دیگری بیرون می‌آید

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر مسیر بسته شود، مشکلات از جای دیگری بیرون می‌آید. گاهی جلوی سوال را می‌گیریم و مشکلات از خیابان‌ها سر در می‌آورد.

 سوال از رئیس جمهور درباره موسسات مالی

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: تعجب می‌کنم این را می‌گویید و عدم طرح سوال از رئیس جمهور را عامل اغتشاش می‌دانید. سوال در مورد موسسات مالی مطرح بود و ما از قبل موضوع را پیگیری کردیم. در جریان هستید که نمایندگی از مجلس، قوه قضائیه و دولت چقدر تلاش کردند موضوع حل شود و گزارش هم در صحن مجلس مطرح شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی  اضافه کرد: کسی مانع طرح سوال نیست چرا کار را با دست خودتان تضعیف می‌کنید؟

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج