ترقی با اشاره به تهدیداتی که منجر به‌به پذیرش مذاکره مقامات ایران در مسائل هسته ای شد گفت: تهدیدات جدید برای بازگرداندن کشورمان بر سر میز گفتگو در موضوعات منطقه ای و توان نظامی است.

حمیدرضا ترقی درباره دیدار ترامپ با نمایندگان اعضای شورای امنیت و ارائه شواهدی در مورد تحویل موشک به حوثی های یمن به خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج گفت: استراتژی آمریکا این است که با برجام های بعدی به ویژه در حوزه  موشکی و منطقه ای، مانع افزایش قدرت نظامی و حمایت کشورمان از جنبش های آزادی بخش و مقاومت شود. هژمونی جمهوری اسلامی ایران با منافع ایالات متحده در خاورمیانه مغایر است و به همین دلیل مقامات این کشور تلاش دارند برای حفظ امنیت اسرائیل و ممانعت از تقویت بنیه دفاعی ایران دست به هر کاری می زنند. 

وی افزود: در واقع هدف واشنگتن تضعیف قدرت نظامی و دفاعی ایران، جلوگیری از تاثیرگذاری بر مسائل منطقه و کنار زدن کشورمان از مسیر سیاست های خاورمیانه ای خود است. لذا اقداماتی که در این راستا به آنها دست می زند بهانه های واهی برای اقناع افکار عمومی است. در همین رابطه هم حوثی ها و هم خود آمریکایی ها می دانند که لاشه موشکی که قرار است به عنوان شاهدی دست داشتن ایران در تحولات یمن ارائه شود، ارتباطی با کشورمان ندارد. 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تصریح کرد: ایالات متحده در نظر دارند با جوسازی و جلب نظر افکار عمومی جهان، برای خروج از برجام یا افزایش فشار بر ایران و تصویب تحریم های دوباره توجیه ای داشته باشد. 

وی همچنین در رابطه با هماهنگی هایی اخیر میان آلمان، فرانسه و انگلیس برای تحریم ایران در حوزه موشکی و دفاعی بیان کرد: در این زمینه میان آمریکا و اروپا هماهنگی و همفکری وجود دارد و به گونه ای نیست که اروپایی ها نظری غیر از آنچه مطرح کردم داشته باشند زیرا آنها هم مانند ایالات متحده متاثر از صهیونیست ها هستند و برای منافع این رژیم کار می کنند. اما همان طور که اشاره کردم این اقدامات نمایش و تئاتری برای جلب نظر مردم جهان است. 

ترقی در خصوص احتمال تصویب تحریم های جدید غرب در حوزه نظامی خاطر نشان کرد: نکته مهم این است که غرب می خواهد یکبار دیگر با استراتژی ترساندن ایران، ما را به سر میز مذاکره برگرداند، همان طور که با تهدیدات قبلی مقامات ما وادار به مذاکره در حوزه هسته ای شدند. در این راستا در صورتی که ایران عقب نشینی کنند طبیعی است که تحریم های جدیدی به تصویب رسد. ولی مساله این است که پیش از این همه راه ها برای تحریم ایران را رفته اند و چیز تازه ای برای افزودن بر تحریم ها وجود ندارد.

وی تاکید کرد: در این شرایط اگر دولت در حوزه عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی تلاش بیشتری بکند می توان آن میزان تاثیرگذاری باقی مانده را از دست غرب و دشمنان بگیرد. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج