جانشین فرمانده کل سپاه گفت: در شرایط هستیم که بازدارندگی باید جزو برنامه‌های اصلی ما باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سلامی در مراسم گردهمایی سراسری جامعه طرح و برنامه و بودجه نیروهای مسلح گفت: ما هم اکنون در شرایطی هستیم که بازدارندگی باید جزو برنامه های اصلی ما باشد.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در گردهمایی سراسری جامعه‌ طرح و برنامه و بودجه نیروهای مسلح اظهار داشت: دشمن بار دیگر در به خطر انداختن امنیت داخلی ما نتوانست اجماع جهانی را با خود همراه کند و اروپا هم از آمریکا فاصله گرفت.

وی با بیان اینکه دشمنان ما از منطقه جنوب غرب آسیا عقب نشینی کرده‌اند و ما باید با تلاش دقیق عقب نشینی دشمنان را افزایش دهیم و پایه‌های خود را در این منطقه استراتژیک مستحکم‌تر کنیم، گفت: ما وارثان پرچم یک انقلاب بزرگ در جهان هستیم و باید بر ساخت درونی خود تکیه کنیم چون قدرت عاریتی، فایده‌ای ندارد.

سردار سلامی

در تولید قدرت باید به خوداتکایی کامل برسیم

سردار سلامی با بیان اینکه در تولید قدرت و توزیع منابع و جهت‌گیری‌های اساسی در پروژه‌های بلندمدت باید به خوداتکایی کامل برسیم، تاکید کرد: این امر تا حدود زیادی در نیروهای مسلح تحقق یافته است.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: هر چند دشمنان ایران اسلامی، بزرگ به نظر می‌رسند اما آن‌ها به همان اندازه آسیب‌پذیرند و اگر ما بدانیم که در مرکز توجه آنها هستیم و بر اساس این تفکر قدرت‌سازی کنیم و به موازنه قدرت برسیم، در مقابل آن‌ها موفق خواهیم بود.

سردار سلامی با اشاره به هزینه‌های گزاف آمریکا و استکبار جهانی برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان گفت: آمریکا میلیاردها دلار برای شکست انقلاب هزینه کرد اما هیچ پیروزی به دست نیاورده است.

وی افزود: در مقابل آن ایران اسلامی با هزینه‌ای بسیار کمتر منافع سیاسی خوبی را در منطقه و جهان نصیب خود کرد و اکنون دشمن در بی‌تعادلی بازگشت‌ناپذیر گرفتار شده است.

سردار سلامی گفت: تلاش دشمن در مذاکره برای تقابل است نه تعامل و دشمن به دنبال سیطره می‌گردد نه اینکه مذاکرات به تعادل برسد.

هر سناریوی دشمن می‌تواند به یک نبرد مستقیم تبدیل شود 

وی تاکید کرد: هر سناریوی دشمن می‌تواند به یک نبرد مستقیم تبدیل شود و اینکه بعضی فکر می‌کنند با انعطاف در مقابل دشمنان از جنگ دور می‌شویم، تفکری اشتباه است چرا که هم اکنون به صورت عینی به این نتیجه رسیده‌ایم که دشمنان ما و استکبار جهانی به دنبال عکس این قضیه می‌گردند.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: باید بدانیم دشمن در مقابل انعطاف، سرسخت است و در مقابل سرسختی ما انعطاف نشان خواهد داد.

وی گفت: راهبرد رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز ایستادگی فعال و ظرفیت‌سازی بر اساس فرصت‌هاست و ایشان تاکید دارند هرچه قدر قوی شویم دشمن کوتاه می‌آید.

ایران اسلامی هم قدرت منطقی دارد و هم منطق قدرت را به خوبی می‌شناسد

سردار سلامی با بیان اینکه دشمن تابع منطق قدرت است، تاکید کرد: ایران اسلامی هم قدرت منطقی دارد و هم منطق قدرت را به خوبی می‌شناسد و می‌داند و با تجربه سالیان طولانی که دارد می‌تواند در مقابل دشمن با قدرت ایستادگی کند.

جانشین فرمانده کل سپاه همچنین طرح و برنامه‌ها را گنجینه‌های تفکر راهبردی در سازمان‌ها دانست که افق‌های بلند گسترش سازمان و تغییر و تحول و نوسازی آن را برای تولید یک قدرت موثر طراحی می‌کنند.

وی با بیان اینکه طرح و برنامه، مرکز برنامه‌ریزی برای آینده است، گفت: تعیین دقیق هدف‌ها و اتصال آن به منابع و همچنین پیش بینی آینده از وظایف مهم مجموعه‌های طرح و برنامه در نیروهای مسلح است.

سردار سلامی با اشاره به اینکه بعضی فکر می‌کنند غافلگیری، عدم آگاهی از موقعیت دشمن است، گفت: این فکری غلط است چرا که غافلگیری مربوط به فکر ماست و هرگاه که بتوانیم آینده را درست پیش‌بینی و طراحی کنیم دچار غافلگیری نمی‌شویم.

وی تاکید کرد: آن کسانی که می‌توانند فراتر از اطلاعات، تفکر و برنامه‌ریزی کنند، می‌توانند ما را از غافلگیری نجات دهند و این‌ها همان مجموعه‌های طرح و برنامه هستند.

فضای عمل نیروهای مسلح پیچیده‌ترین فضای برنامه‌ریزی است

جانشین فرمانده کل سپاه عنوان کرد: فضای عمل نیروهای مسلح پیچیده‌ترین فضای برنامه‌ریزی است و طرح‌ریزی آمایش قدرت و شناخت عمیق دشمن بسیار مهم است و امروزه کاملاً می‌بینیم که ما در جغرافیای درگیری دچار وسعت هستیم و به زودی از تقابل خارج نخواهیم شد. در این جغرافیا و در این مکان و زمان، کنترل و گسترش این تقابل بسیار مهم است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج