نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز با یک فوریت طرح اصلاح موادی از قانون ثبت ارقام گیاهی وکنترل و گواهی بذر نهال مخالفت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز با یک فوریت طرح اصلاح موادی از قانون ثبت ارقام گیاهی وکنترل و گواهی بذر نهال مخالفت کردند.

یک فوریت طرح اصلاح موادی از قانون ثبت ارقام گیاهی و کنترل و گواهی بذر نهال در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس مطرح شد و نمایندگان با ۶۰ رای موافق، ۹۹ رای مخالف و ۱۹ رای ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر با آن مخالفت کردند.

در خط قرمز بحران آب هستیم

سید کاظم دلخوش به عنوان یکی از طراحان این طرح یک فوریتی گفت که ما در خط قرمز بحران آب هستیم و نیازمند استفاده از بذر و نهال اصلاح شده برای افزایش بهره‌وری هستیم. که اگر این کار را انجام دهیم می توانیم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

 یک فوریت طرح اصلاح موادی از قانون ثبت ارقام گیاهی وکنترل و گواهی بذر نهال

وی تصویب این طرح را موجب افزایش سه برابری محصولات کشاورزی و درآمد کشاورزان دانست و گفت که در صورت تصویب و اجرای این طرح دغدغه بخش خصوصی کشاورزان و باغداران در نقاط مختلف حل می شود.

محمدمهدی مفتح در مخالفت با این طرح گفت: چرا باید فوریت آن را مطرح کنیم که ممکن است دقت لازم در تصویب آن وجود نداشته باشد. این قانون قرار است سالهای سال راهنمای عمل باشد بنابراین باید به صورت یک شوری و با دقت مورد بررسی قرار گیرد تا خطای کمتری در تصویب آن داشته باشیم.

عباسی در موافقت با فوریت این طرح گفت: باید بذر و نهال را اصلاح کنیم تا شاهد استفاده بهینه از آب باشیم.

نهایتا با رد فوریت این طرح توسط نمایندگان مجلس مقرر شد که این طرح به صورت عادی در دستور کار مجلس قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج