وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از برگزاری همایش بزرگ فرصت­های سرمایه ­گذاری و توسعه پایدار سواحل مکران در تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرتیپ حاتمی در حاشیه جلسه راهبردی وزارت دفاع با بیان اینکه اسفند ماه سال جاری همایش بزرگ فرصت‌های سرمایه­ گذاری و توسعه پایدار سواحل مکران در تهران برگزار می‌­ شود، اظهار داشت: قطعا این همایش فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه­ گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی خواهد بود تا از نزدیک با فرصت­‌های بی‌­نظیر منطقه در حوزه­‌های نفت و گاز و پتروشیمی، ترانزیت و حمل و نقل گردشگری و توسعه شهرهای جدید و... آشنا شوند.

دبیر ستاد توسعه سواحل مکران با اشاره به برنامه­‌های دولت دوازدهم برای معرفی فرصت­‌های سرمایه­ گذاری این منطقه به سرمایه­ گذاران افزود: با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص توسعه سواحل مکران و برنامه­‌های کلان دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی، مطالعات طرح جامع پهنه­ بندی منطقه انجام و پروژه­‌های خوبی در حوزه­‌های اقتصادی، اجتماعی در طول منطقه تعریف شده است.

وی افزایش ظرفیت پذیرش و ترخیص بار بندر شهید بهشتی از ۲. ۵ میلیون تن به ۸. ۵ میلیون تن، افتتاح فرودگاه دو منظوره جاسک و... را از جمله پروژه­‌های به بهره­ برداری رسیده در سال جاری برای توسعه سواحل مکران اعلام کرد و گفت: دولت اقدامات ارزشمندی برای توسعه این سواحل در دست اقدام دارد که امیدواریم این پروژه­‌ها، زمینه حضور سرمایه­ گذاران را در منطقه فراهم کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج