معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: برای حفظ کشور تهدیدها باید همواره در مرزهای هوایی، زمینی و دریایی با قدرت حضور داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم تحلیف سومین دوره رزم مقدماتی دانش‌پژوهان ارتش که صبح امروز در مرکز آموزش درجه‌داری جوادالائمه برگزار شد، ضمن تبریک پایان دوره رزم مقدماتی به درجه‌داران جوان آجا، اظهار کرد: شما عزیزان امروز رسما به صف مجاهدان ارتش جمهوری اسلامی پیوستید که جای افتخار دارد.

وی افزود: امروز شما جوانان جا پای مردان بزرگ و با اراده‌ای گذاشته‌اید که هشت سال دفاع مقدس را با موفقیت پشت سر گذاشتند و در برابر دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کردند.

سیاری با اشاره به وظایف و ماموریت‌های ارتش جمهوری اسلامی تصریح کرد: طبق ماموریت هایی که برای ارتش کشور در نظر گرفته شده، دفاع از تمامیت ارضی و حفظ و صیانت از استقلال نظام مقدس جمهوری اسلامی بر عهده تک تک ما است.

وی با تاکید بر افزایش و ارتقای روز افزون قدرت ارتش جمهوری اسلامی در اجرای موفقیت آمیز ماموریت ها گفت: برای حفظ کشورمان از هر تهدیدی باید همواره در مرزهای هوایی زمینی و دریایی، با قدرت و اقتدار حضور داشته باشیم تا کسی جرات تعدی به مرزهایمان را به خود ندهد و هر تهدیدی در نطفه خفه شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی از بهمن ۵۷ تاکنون با توطئه های مختلف بدنبال تضعیف و لطمه زدن به ایران اسلامی بودند، که با حضور جوانان برومند و مومنی چون شما نتوانستند هیچگونه خدشه ای را به نظام و کشورمان وارد کنند.

وی با بر شمردن ویژگی‌هایی که یک فرد نظامی باید داشته باشد، گفت: یک نظامی باید تکیه بر ایمان، اخلاص، خودباوری و شهادت طلبی داشته باشد.

سیاری افزود: امروز دشمن تمام امکاناتش را برای خدشه وارد کردن بر ایمان شما جوانان بکار بسته، چون دشمن اطلاع دارند انسان بی ایمان قادر به جنگیدن نیست و خدارا شاکریم که ارتش ما امروز معنویت مدار و ایمان محور است‌.

باید به سمت تخصص و مهارت افزایی بروید

وی افزود: دومین ویژگی دانش اندوزی است، لذا باید به سمت تخصص و مهارت افزایی بروید، چرا که امروز علم و دانش و تخصص بر فضای جنگ مسلط است. لذا باید بر دانش خود بیفزاییم و در مرزهای تخصص و دانش حرکت کنیم، تا جایی که تجهیزات مورد نیاز خود را در داخل بسازیم.

وی سومین ویژگی را روحیه سلحشوری دانست و گفت: با روحیه سلحشوری می توان سختی ها را تحمل کرد و کارها را پیشبرد.

وحدت، کلید پیروزی است

سیاری در پایان با اشاره به اهمیت حفظ و حدت و روحیه برادری در سطح نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: وحدت، کلید پیروزی است و همه در نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج دست به دست هم می دهیم تا نظام اسلامی را از گزند دشمنان حفظ کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج