بیگدلی با تذکر در مورد در دستور کار قرار دادن اصلاح آئین نامه داخلی مجلس گت: در حالی که برخی روستاها مشکل تامین آب شرب دارند بررسی طرح اصلاح این آئین نامه جزء اولویت های مجلس نیست.

به گزارش خبرنگار  پارلمانی خبرگزاری موج، احمد بیگدلی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 29 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: باید براساس اولویت ها مسائل در مجلس مورد رسیدگی قرار بگیرد. بنابراین سوال بنده این است که آیا بررسی برنامه، اولویت مجلس است؟ چرا که خود رئیس مجلس حدود 22 چالش اصلی کشور را بیان کرده است بنابراین باید این موضوعات در اولویت اصلی نمایندگان قرار بگیرد.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر بنده باید از صحن علنی یک رأی گرفته شود تا بررسی طرح اصلاح آئین نامه داخلی به کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس واگذار شود.

وی افزود: بررسی طرح اصلاح آئین نامه داخلی مجلس جزء اولویت نیست چرا که در برخی از روستاها مردم با مشکل تامین آب شرب روبه رو هستند.

لاریجانی در پاسخ به تذکر بیگدلی گفت: بررسی طرح اصلاح آئین نامه داخلی را نمی توان به کمیسیون واگذار کرد چرا که به دو سوم رأی نمایندگان نیاز دارد و قانون دائمی و ویژه ای است که باید اصلاح شود اما باید توجه داشت بررسی این موضوع براساس رأی نمایندگان بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: رسیدگی به اولویت های کشور نیز در دستور کار مجلس است. ضمن اینکه هیات رئیسه مجلس باید مطابق آئین نامه مجلس، دستورکار صحن علنی را تعیین کند بنابراین رسیدگی به بررسی طرح اصلاح آئین نامه داخلی می تواند کار مجلس را سرعت دهد البته رسیدگی به موضوعاتی مانند مسائل تامین اجتماعی و امور بانکی نیز در حال انجام است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج