عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دو سال پیش در مذاکرات طولانی که داشتم درباره راه جدید ابریشم زیاد صحبت کردیم و حال اطلاع یافتم که آن طرح تا حدود زیادی اجرا شده و ما جاده جدید ابریشم را یک رویکرد جدید برای چین در عرصه سیاست می دانیم.

به گزارش خبرگزاری موج، حداد عادل در دیدار با حزب کمونیست چین در هتل آزادی گفت: در سفری که دو سال پیش از طرف مجمع تشخیص مصلحت نظام به چین داشتم در یک فرصت ده روزه با چین بیشتر آشنا شدم.

وی افزود: احساس می کنم بین مسولان و مقامات چینی و ایرانی یک برنامه ای برای دیدار و تبادل نظر مستمر به وجود آمده که از نظر ما مثبت است.

خوشحالم چین به پیشتازی خود در همه جهات به ویژه در عرصه اقتصادی ادامه می دهد

وی افزود: سفر آقای لی جونگ برای تشریح تصویب حزب کمونیست چین برای مسولان ایرانی مفید خواهد بود. من خوشحالم چین به پیشتازی خود در همه جهات به ویژه در عرصه اقتصادی ادامه می دهد.

حدادعادل خاطرنشان کرد: دو سال پیش در مذاکرات طولانی که داشتم درباره راه جدید ابریشم زیاد صحبت کردیم و حال اطلاع یافتم که آن طرح تا حدود زیادی اجرا شده و ما جاده جدید ابریشم را یک رویکرد جدید برای چین در عرصه سیاست می دانیم.

داشتن قدرت اقتصادی و نظامی مطلوب هر کشوری است

این نماینده سابق مجلس گفت: داشتن قدرت اقتصادی و نظامی مطلوب هر کشوری است و بسیاری از قدرت ها مثل آمریکا درصدد توسعه قدرت اقتصادی خودشان هستند اما مهمتر از اقتصاد منطق و طرز تفکر کشورها و رفتار آنها با دیگران است.

عادل افزود: بسیاری از کشورهای آسیایی و افریقایی با پدیده استعمار اعم از شیوه استعمار کهن یا نو روبرو هستند. کشورهایی مثل آمریکا رشد اقتصادی شان به قیمت نابودی اقتصاد دیگران است و دخالت هایشان در کشورهای دیگر یک‌طرفه و به نفع خودشان است علاوه بر آن رفتارشان با کشورهای دیگر رفتار ارباب و برده است.


وی افزود: امیدواریم چین یک الگوی متفاوتی از روابط بین الملل و متفاوت با آنچه که در دنیای غرب دیدیم به نمایش بگذارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج