نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه نباید ذره ذره از صندوق توسعه ملی برداشت شود گفت: باید مواردی که امکان برداشت از این صندوق وجود دارد شفاف سازی شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 28 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح برخی تبصره های قانون بودجه سال 96 گفت: سیاست های کلی نظام توسط رهبری تائید می شود و مطلبی مبنی بر اینکه اظهار شده باشد که می توان برای زلزله زده ها 200 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برداشت کرد وجود نداشته و ما از آن بی خبر هستیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر قرار باشد صندوق توسعه ملی صندوقی همانند صندوق های دیگر شود که هرگاه مشکلی پیدا شد بگوییم اذن مقام معظم رهبری را اخذ می کنیم چیزی از آن باقی نمی ماند، افزود: ما سوگند یاد کرده ایم که به قانون اساسی و سیاست های کلی نظام وفادار بمانیم لذا اگر ذره ذره از صندوق توسعه ملی برداشت شود یک بخش کلان نیز برداشت می شود که باز گفته می شود پشت پرده از مقام معظم رهبری اذن گرفتیم.

وی ادامه داد: باید شفاف شود که در چه مواردی می توان از صندوق توسعه ملی برداشت کرد به عنوان مثال باید تعیین شود که برای موارد اضطراری همانند زلزله می توان از صندوق توسعه ملی برداشت کرد و نمایندگان احساس کنند که در این موضوع مهم و کلان نقش دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این موضوع که به خاطر زلزله زدگان از مقام معظم رهبری اذن گرفته شده است خوب است اما اگر به روال دائمی تبدیل شود نمی توان نقشی در توسعه کشور داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج