رئیس مجلس با اشاره به اخباری در مورد افزایش 70 درصدی حقوق نمایندگان مجلس گفت: این خبر صد درصد کذب است و باید حرف را بر اساس قاعده زد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج،  علی لاریجانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 28 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر دلخوش اباتری نماینده مردم صومعه سرا گفت: در این روزها در رسانه های مختلف از جمله رادیو، تلویزیون، روزنامه ها، فضایی مخصوصا راجع به بحث قیمت بنزین یا یارانه ها ایجاد شده که دل مشغولی و اضطرابی را مردم ایجاد کرده اما این واقعا درست نیست زیرا دولت تازه لایحه پیشنهاداتی را داده و قطعا نمایندگان مردم با بررسی این لایحه نمی گذارند به حقوق مردم تعدی بشود و اینگونه نیست که هر چه در لایحه بیاید مجلس آن را تصویب کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده خواهش می کنم رسانه ها توجه داشته باشند که بی جهت اضطراب در کشور ایجاد نکنند و نمایندگان محترم نیز این مسائل کشور را در حد وسع مردم تصمیم می گیرند و هم کمیسیون های مختلف، کمیسیون تلفیق ابعاد مختلف موضوع را بررسی می کنند و بی جهت التهاب در کشور ایجاد نکنند.

وی افزود: در مورد مسئله مجلس نکاتی بعضا شنیدم که برخی در مجلس و بیرون مجلس گفته اند بنابراین لازم می دانم این نکته را شفاف کنم، اولا باید گفت بودجه مجلس تنها توسط هیات رئیسه تصمیم گیری نمی شود، بلکه بر اساس آئین نامه داخلی مجلس کمیسیون بودجه و هیات رئیسه مجلس مشترکا تصمیم می گیرند بنابراین موضوع پنهانی وجود ندارد و در آنجا می نشینند و بررسی می کنند و مناسب با شرایط تصمیم گیری می کنند.

کل بودجه مجلس میزان اندکی است

رئیس مجلس ادامه داد: حالا بگذریم از اینکه کل بودجه مجلس میزان اندکی است، زیرا ما پرسنل زیادی نداریم و اینکه گفته شده که حقوق نمایندگان 70 درصد اضافه شده صددرصد کذب است، زیرا چنین چیزی وجود ندارد بنابراین باید حرف را بر روی قاعده زده شود.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر حتی ما در هیات رئیسه بحث کردیم که امسال بودجه مجلس را کاهش دهیم و دوستان هیات رئیسه نظرات من را اطلاع دارند و در آنجا تفضیلا عرض کردم، بنابر این بودجه کل مجلس را امسال به خاطر مشکلات کشور کاهش دادیم البته در حدی که می توانستیم.

افزایش حقوق نمایندگان مشابه همه کارمندان دولت خواهد بود

لاریجانی تصریح کرد: در بحث افزایش حقوق نمایندگان نیز این میزان مانند قبل است و حقوق نمایندگان به میزان رشد همه کارکنان دولت صورت می گیرد و ما هیچ توقعی هم نداریم و حتی حرفی نداریم بودجه مجلس را باز هم کاهش بدهند اما نباید در این رابطه حرف خلافی زده شود، بنابراین افزایش 70 درصد حقوق نمایندگان، صد در درصد خلاف است زیرا عدد و رقم وجود دارد چرا حرفی می زنید ذهن ها را خراب می کنید، از این رو در شرایط کنونی کسانی که در گذشته پوپولیسم را تقبیح می کردند، امروز خودشان گرفتار یک نوع پوپولیسم جدید نشوند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج