عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشورگفت: باید خیرین را برای حضور هرچه بیشتر در حوزه درمان و پژوهش تشویق کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین علی شهریاری در نشست هم اندیشی بانوان خیر گچساران و باشت افزود: بانوان نقش مهمی را در سلامت جامعه و پرورش نسل آینده ایفا می کنند.

وی بیان کرد: بانوان با توجه به مسئولیت پذیرتر بودن بهتر می توانند از زمان کاری خود استفاده و کارهای محوله را بهتر انجام دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور تصریح کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری از سوی خیرین سلامت حدود 350 میلیارد تومان به این حوزه کمک شده است.

شهریاری عنوان کرد: در بیشتر استانها مشارکت بانوان در فعالیت های مختلف به خصوص در امور خیریه بسیار زیاد شده است.

وی گفت: حوزه سلامت یکی از مقوله های بسیار مهم امور خیریه است که باید بیشتر به آن توجه کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشورخاطر نشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به امکانات بسیار می تواند از حضور هر چه بیشتر بانوان در حوزه خیرین استفاده کند.

شهریاری بیان کرد: بانوان می توانند به عنوان یک موتور محرک برای مردان خود آنها را نیز به حضور در امور خیریه بیشتر تشویق کنند.

وی افزود: باید خیرین را برای حضور هرچه بیشتر در حوزه درمان و پژوهش تشویق کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور ادامه داد: میزان سرمایه گذاری خیرین در سال گذشته یک هزار میلیارد تومان در کشوربوده است.

شهریاری اضافه کرد: مجمع خیرین سلامت کشور بیش از ۷۰هزار نفر خیر نیکوکار را سازماندهی کرده است.

وی بیان کرد: درکشور حدود 21 هزار بیمار اوتیسمی وجود دارد که از این تعداد حدود 17 نفر آن در گچساران است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج