انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در بیانیه‌ای ضمن محکوم‌ کردن اقدام ترامپ در انتقال سفارتخانه این کشور به بیت المقدس تاکید کرد: همه دولت‌‌ها و کشورهای جهان در برابر این تصمیم ستیزه‌جویانه و ناسنجیده اقدامات عملی انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله ارحمن الرحیم

اقدام رئیس جمهور آمریکا در انتقال سفارتخانه این کشور از تل آویو به بیت المقدس نقض آشکار قطعنامه‌های سازمان ملل و نمونه دیگری از مداخلات سلطه‌جویانه در منطقه ما است. مداخلات ایالات متحده به صورت مستقیم در حمله به کشورهای منطقه، حمایت از گروه‌های تروریستی و پشتیابی بی قید و شرط از اقدامات تجاوزطلبانه و تروریستی رژیم اشغالگر قدس طی دو سه دهه اخیر، این بخش از جهان را به یکی از ناامن ترین و بی ثبات‌ترین مناطق جهان تبدیل کرده است.

موضع رئیس جمهور ایالات متحده افزون بر اینکه ادعای بی‌طرفی این کشور در به اصطلاح فرایند صلحی که خود مدعی آن بودند را کاملاً مخدوش می‌کند، در عمل به زیاده‌طلبی دولت جعلی اسرائیل و پایمال کردن حق تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی بیت المقدس براساس قطعنامه‌های سازمان ملل نیز دامن می زند.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها ضمن محکوم کردن تصمیم رئیس جمهور آمریکا، قدس را بخش جدایی ناپذیر فلسطین می‌داند و تبعات مستقیم تصمیم به انتقال سفارت ایالات متحده را به بیت المقدس را در قالب بی‌اعتبارسازی قطعنامه‌های بین المللی، تشدید بی‌ثباتی منطقه، بازیابی و گسترش تروریسم، متوجه این کشور می داند. از این رو، از همه دولت‌‌ها و کشورهای جهان می‌خواهیم در برابر این تصمیم ستیزه‌جویانه و ناسنجیده اقدامات عملی انجام دهند.

از وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران می‌‌خواهیم از طریق مجامع مؤثر بین‌‌المللی به ویژه سازمان همکاری اسلامی ضمن تأکید بر حق ملت مظلوم فلسطین در داشتن دولت مستقل به پایتختی قدس شریف، مانع از تحقق اقدام بی‌ثبات کننده رئیس‌ جمهور ماجراجوی ایالات متحده شوند.

انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها

1396/9/18

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج