ناصریان با اشاره به لزوم در اختیار داشتن بودجه لازم توسط شورای فرهنگی استانداری ها گفت: برای تسریع در انجام امور بسیج حساب جداگانه ای باز می شود تا بودجه تخصیص داده شده به راحتی در دست فرماندهان قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، جواد ناصریان در گردهمایی سراسری فرماندهان پایگاه بسیج استانداری ها و سازمان های تابعه که در وزارت کشور برگزار شد، گفت: براى ساماندهى و توانمند سازى منابع انسانى به کمک فرماندهان بسیج استانها نیازمندیم.  ما٢٠٠ میلیارد تومان کسرى بودجه داشتیم و بیشترین میزان کسرى اعتبار متوجه حوزه فرهنگى بوده است. اکنون که لایحه بودجه در دست تدوین است سعى می کنیم براى شوراى فرهنگى حوزه بسیج اعتبارى در نظر بگیریم تا مسوولان این حوزه براى برگزارى مراسم یادبود و گرامیداشت دچار مشکل نشوند.

وی افزود: ما دستورالعملی تهیه می کنیم که استانداری ها متناسب با اقدامات شورای فرهنگی استان، بودجه را در اختیارشان بگذارند تا برای برگزاری مراسم دچار مشکل نشوند.

نگاه به حوزه بسیج اصلا نگاه سیاسی نیست هرچند متولیان به طور شخصی دیدگاه خاص خود را دارد اما در کار دخیل نیست. ما باید سعی کنیم در رفتارهایمان دقت کنیم تا با خطای ما دیگران آن را مشت نشانه خروار و کل نظام تعبیر نکنند.

ناصریان تاکید کرد: یکی از مشکلات ما تراکم نیروی انسانی در استانداری ها است که باید ساماندهی و توانمند سازی افراد را انجام دهیم. در این بخش به فرماندهان پایگاه های بسیج می توانند به ما کمک کنند. باید آموزش هایی برای خانواده های همکاران بگذاریم. ما این کار را در وزارت کشور انجام دادیم که نتیجه آن منتشر می شود

وی تصریح کرد: دلیل یک کاسه کردن ستادهای مختلف فرهنگی در شورای فرهنگی، هماهنگ کردن آنها است. برای بسیج حساب مشخصی باز خواهیم کرد که وقتی بودجه ای در استانداری ها برای شورای فرهنگی تخصیص داده می شود به آن حساب واریز شود تا کارهای این شورا پیش رود و فرماندهان بهتر از هرکسی می توانند این بودجه را هزینه کنند. بسیج خواهران هم نباید مجزا جلسات گذاشته شود و باید همزمان برگزار شود چون موضوعات مشترک هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج