مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل گفت: آمریکایی ها ۱۲ پایگاه در سوریه زده اند و قرار است شمار نیروهایشان را به ۱۰ هزار نفر برسانند.

به گزارش خبرگزاری موج، علی‌اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل در همایش "طلوع حقیقت" گفت: امریکایی ها 12 پایگاه در سوریه زده اند و قرار است شمار نیروهایشان را به 10 هزار نفر برسانند اما بدانند که شکست خواهند خورد، آنها میخواهند رقه را برای خودشان نگه دارند اما بدانند بزودی از رقه هم اخراج خواهند شد، همانطور که خیال می کردند می توانند در بوکمال بمانند که از آنجا هم اخراج شدند.

وی افزود: دشمن در بین مسلمین تفرقه ایجاد کرده و یک بلک واتر شرقی تشکیل داده تا پول بگیرند و آدم بکشند.

ولایتی با برشمردن برخی دیگر از اقدامات هدف آیت‌الله خامنه‌ای برای ایجاد وحدت بین مسلمانان اظهار کرد: در زمانی که مسئولیت رهبری را نیز بر عهده داشتند ایشان نقش مهمی در تقویت گروه‌های اسلامی ایفا کردند. گروه‌هایی که حاضر هستند جان خود را در راه اسلام ارائه کنند.

وزیر خارجه پیشین کشورمان با بیان اینکه مقام معظم رهبری از گروه‌های مختلف شیعه و سنی در راستای وحدت جهان اسلام و منافع مسلمین حمایت کرده و می‌کنند، گفت: این اقدامات همه به واسطه نفس گرم امام (ره) است امام نیز بر چنین تفکری تاکید داشتند و باید عرض کنم که بدون تردید برجسته‌ترین شاگرد امام (ره) که در راستای تحقق اندیشه امام برای رهایی جهان اسلام از اسارت غربی‌ها ، استعمارگران و صهیونیست‌ها تلاش کرد، مقام معظم رهبری است.

ولایتی با بیان اینکه دشمنان اسلام همواره در راستای ایجاد تفرقه در بین مسلمانان و ارائه چهره‌ای نادرست وسیاه از اسلام تلاش کرده‌اند، به نقش آمریکایی‌ها در ایجاد داعش اشاره کرد و گفت: مقامات آمریکایی نیز در برهه‌های مختلف اعلام کردند که داعش را آنها به وجود آورده‌اند. آنها با حمایت از این مزدوران تلاش کردند که چهره نادرست از اسلام ارائه کنند و بگویند که پیام الله اکبر، کشتن کودکان با استفاده از گلوله و چاقو است. آنها در واقع تلاش کردند که به نامه اسلام، جاهلیت قبل از اسلام را در جهان اسلام زنده کنند و این گروه‌ها دنباله‌رو افرادی مانند ابوجهل‌ها در زمان پیامبر (ص) هستند.

وی با بیان اینکه باید با منافقین و جاهلیت امروز هم به صورت تفکری و اندیشه‌ای و هم به صورت عملی مبارزه کرد، خاطرنشان کرد: داعش نسخه شرقی بلک واتر است. مزدورانی که پول دریافت می کنند تا مسلمانان و دیگر مردم را بی دلیل بکشند و چهره‌ای نادرست از اسلام ارائه کنند.

مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه باید سر مار را کوبید و با آن برخورد کرد، اظهار کرد: در کنار این برخورد باید اسلام حقیقی را نیز برای جهانیان تبیین کرد و نامه‌نگاری‌های مقام معظم رهبری به جوانان غربی در همین چارچوب بوده است.

ولایتی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه ما مسلمانان در نقاط مختلف باید بدانیم که آمریکایی‌ها و عوامل آنها ازجمله برخی از کشورهای اروپایی و صهیونیست ها به دبنال اقدامات خود علیه مسلمانان وجهان اسلام هستند، افزود: وگرنه برای چه چیزی آمریکایی ها می خواهند 10 هزار نیرو را به رقه بفرستند. آنها باید بدانند همانطور که در بوکمال نتوانستند بمانند در رقه نیز نخواهند ماند ودر آنجا نیز شکست می خورند.

وی بار دیگر به نقشه دشمنان برای ایجاد تفرقه بین مسلمین و ایجاد جاهلیت قبل از اسلام  به نام اسلام اشاره کرد و گفت: آنها در همین چارچوب با تمام امکانات خود می‌خواهند چهره نادرستی از اسلام ارائه دهند و در همین راستا و برای مقابله با همین اهداف شوم مقام معظم  رهبری، بیشترین تاکید را برادامه حمایت از مبارزان مسلمان در کشورهای منطقه دارند و دو نامه‌ای که برای جوانان  غربی نوشتند برای تبیین اسلام حقیقی بود.

ولایتی با بیان اینکه تا اسلام هست مبارزه نیز هست افزود: این مبارزه باید در دو بخش تئوریک و عملی صورت گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج