وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه صلح در افغانستان تنها با رهبری دولت و مشارکت مردم این کشور حاصل خواهد شد، گفت: تهدید خشونت افراطی و تروریسم نیازمند پاسخ متحد و قاطعانه تمام کشورها است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در سخنرانی خود در اجلاس قلب آسیا در باکو بر ضرورت پاسخ متحد و قاطعانه تمامی جامعه بین‌الملل برای مقابله با تروریسم و خشونت ناشی از افراطی‌گری تاکید کرد.

ظریف در بخشی از سخنان خود گفت: از زمان برگزاری این نشست در سال گذشته تاکنون تلاش‌های قابل توجهی از سوی افغانستان انجام گرفته است اما تهدید گروه‌های تروریستی خارجی و افزایش هجوم عناصر تروریستی داعش در این کشور موجب تشدید این چالش‌ها(در افغانستان) شده است.

وی ادامه داد: اگرچه داعش برنامه‌ای خطرناک را برای ایجاد یک نزاع فرقه‌ای ساختگی در افغانستان دنبال می‌کند، پاسخ رئیس جهور غنی و دولت وی سنجیده و آینده نگرانه بوده است.

مقابله با تروریسم نیازمند اقدام متحد و قاطعانه است

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به پیشنهاد دو سال پیش ایران برای تعیین یک استراتژی مشترک برای مقابله با تروریسم به عنوان چارچوب عملیاتی کشورهای شرکت کننده در اجلاس قلب آسیا گفت: ما انتظار داریم که پیش نویس این استراتژی توسط کارشناسان دولتی و مقامات ارشد در اینجا بررسی و تصویب شود. این استراتژی می‌تواند یک زیربنای محکم برای همکاری در زمینه مقابله با تروریسم و خشونت افراطی باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج