نماینده دشتستان گفت: آقای زنگنه تقاضا دارم بگویند که انعقاد قرارداد گازی با آن شرکت نروژی با زیر نرخ قیمت معمول را با کدام منطق توجیه می‌کنند؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، محمدباقر سعادت در نطق میان‌دستور گفت: پایان گروهک تکفیری داعش را به تمام مسلمانان و حامیان حق و سردار سلیمانی تبریک می‌گویم. در اردیبهشت ماه سال جاری مردم ایران با اعمال حق تعیین سرنوشت خود از طریق مردم‌سالاری دینی بار دیگر به دولت تدبیر و امید اعتماد کردند، لذا این پیروزی را به دولت دوازدهم تبریک می‌گویم.

نماینده مردم دشتستانتصریح کرد: لازم است انتظارات مردم و موکلان در حوزه انتخابیه خود را از رئیس جمهور مطالبه کنم. آقای روحانی انتخابات ریاست جمهوری به خوبی نشان داد که انتظار مردم ایران اداره امور کشور براساس منطق و عقلانیتی است که مردم رأی را به تداوم آن داده‌اند. امروز با سرمایه عظیمی که پشتوانه اجتماعی و سیاسی دولت شما است، انتظار می‌رود در جهت رفع نیازهای مردم به ویژه اقشار کم درآمد و نیازمند و تحقق آزادی‌های مشروع برآیید.

وی بیان کرد: حمایت از رسانه‌های مجوزدار، ایجاد اشتغال و رفع موانع سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی، بازگرداندن اعتبار گذرنامه ایرانی، دفاع تمام‌قد از حقوق شهروندی و کرامت انسانی مردم، شفاف‌سازی اقتصاد و امور مالی کشور، مبارزه جدی با فساد، استفاده از مدیران همراه و کارآمد در مسند امور، رفع مشکلات اقشار مختلف جامعه به ویژه کارگران، فرهنگیان، دانشجویان و کشاورزان از مسائلی است که دولت و رئیس جمهور باید به آن توجه داشته باشند.

سعادت ادامه داد: رأی قاطع نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی دولت نشان از همدلی دولت و مجلس و فرصتی ناب برای خدمت به ملت ایران است.

وی تأکید کرد: آقای روحانی اگر فرصت خدمت را غنیمت برشمرید، حرکت قطار انقلاب بر ریل حقانیت و تدبیر را برای سالها بیمه خواهیم کرد.

نماینده مردم دشتستان اذعان کرد: اعتراض جدی خود را به وزارت نفت از جهت پاسخگو نبودن به مطالبات به حق مردم دشتستان و استان بوشهر اعلام می‌کنم، چرا که علیرغم درخواست‌های مکرر از این وزارتخانه برای ایفای وظایف اجتماعی خود متأسفانه نتایج ملموسی حاصل نشده است.

سعادت تصریح کرد: چرا باید آلایندگی و هزاران آسیب بهداشتی و زیست محیطی، نفت و گاز و محرومیت‌های مختلف برای مردم استان بوشهر پدید آید و اشتغال و منافع حاصل از این چالش‌ها برای دیگران؟

وی عنوان کرد: شرایط به گونه‌ای است که حتی نخبگان استان بوشهر در صنعت نفت به منظور جذب جایگاهی ندارند. آقای زنگنه بدانید که با تمام توان جلوی این اجحاف خواهم ایستاد و حق جوانان نخبه استان بوشهر را مطالبه خواهم کرد.

نماینده مردم دشتستان تصریح کرد: انتقادات به وزیر نفت تنها به این مسئله ختم نمی‌شود. از آقای زنگنه تقاضا دارم بگویند که انعقاد قرارداد گازی با آن شرکت نروژی با زیر نرخ قیمت معمول را با کدام منطق توجیه می‌کنند؟

سعادت گفت: از وزارت نیرو و قرارگاه خاتم‌الانبیاء در راستای احداث سد استان بوشهر تشکر می‌کنم و افزایش اعتبار و تسریع در تکمیل پروژه‌ها را خواستارم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج