سخنگوی ارتش گفت: طی شب‌های گذشته اقداماتی از جمله شن‌ریزی برای استقرار کانکس‌ها انجام شده و علاوه بر واگذاری ده‌ها کانکس به مردم عزیز، در حال حاضر نیز کانکس‌های اهدایی مردم با نظر و تایید بنیاد مسکن در حال واگذاری به خانواده‌های مناطق زلزله‌زده است.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرتیپ دوم شاهین تقی‌خانی، سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: یگان‌های مهندسی، بیمارستان‌های صحرایی، تیم‌های بهداشت و درمان و فرماندهان عملیاتی همچنان در محل حضور دارند و به امدادرسانی مشغولند.

سرتیپ دوم تقی خانی با اعلام تغییر شرایط کمک‌رسانی و تمرکز بر ارسال هدایای مردمی به ویژه کانکس‌های مسکونی توسط فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی زمینی به منطقه و جابجایی و استقرار توسط یگان‌های مهندسی ارتش در مناطق و محلات مورد نظر خبر داد.

وی خاطر نشان کرد: طی شب‌های گذشته اقداماتی از جمله شن‌ریزی برای استقرار کانکس‌ها انجام شده و علاوه بر واگذاری ده‌ها کانکس به مردم عزیز، در حال حاضر نیز کانکس‌های اهدایی مردم با نظر و تایید بنیاد مسکن در حال واگذاری به خانواده‌های مناطق زلزله‌زده است.

 بیمارستان‌های صحرایی ارتش همچنان در خدمت مردمند 

سخنگوی ارتش همچنین از استمرار خط ترابری هدایای مردمی با ناوگان زمینی و هوایی ارتش از تهران و دیگر شهرهای کشور به پادگان‌های ارتش در نزدیک سرپل ذهاب و سپس واگذاری به هلال احمر خبر داد و افزود: بیمارستان‌های صحرایی ارتش همچنان در خدمت مردمند و اقدامات حوزه بهداشت و درمان ادامه داشته و گردان‌های رزمی نیروی زمینی نیز در محدوده ورودی و خروجی سرپل ذهاب برای کمک‌رسانی استقرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: در 48 ساعت گذشته نیز جمعی از خلبانان هوانیروز با همراهی فرمانده هوانیروز و جمعی از کارکنان اداره بهداشت و درمان با تهیه و اهدای بسته‌های فرهنگی و اسباب بازی برای کودکان، اسباب خوشحالی فرزندان ملت در سرپل ذهاب و برخی روستاهای منطقه را فراهم آوردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج