دبیر کل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی گفت: ما قانون اساسی را محکم‌ترین سند برای حقوق شهروندی و حق دادخواهی عادلانه می‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری موج، فرج کمیجانی در آیین افتتاحیه کنگره سراسری حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی ضمن تسلیت وقوع زلزله در غرب کشور به ملت ایران اظهار کرد: امیدواریم دستگاه‌های ذی ربط با کمک‌های به موقع و درست از بار سنگین این مصیبت بکاهند.

وی ادامه داد: بنای تاسیس حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در سال ۱۳۸۰ به عنوان یک تشکل اصلاح‌طلب به همت جمعی از فرهنگیان فرهیخته با رعایت تمامی قوانین و چارچوب کشور شکل گرفت.

وی گفت:  ما در طول سال‌های فعالیت خود در کنار جریان اصلاحات بودیم و در این ۱۶ سالی که از عمر حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی می‌گذرد، همواره در کنار جریان اصلاحات حضور فعال داشته‌ایم.

دبیرکل حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی تاکید کرد: ما در حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی معتقدیم که حق تعیین سرنوشت جزو اولین مطالبات مردمی است. بیش از یک قرن از این مطالبه‌خواهی می‌گذرد اما همچنان در این زمینه افتان و خیزان عمل می‌کنیم.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی(ره) شکل گرفت و ۸ سال پایمردی مردم ایران در دفاع از کیان ملی کشور را نباید فراموش کنیم و  لازم است که یاد و خاطره این عزیزان را گرامی بداریم.

وی ادامه داد: ما قانون اساسی را محکم‌ترین سند برای حقوق شهروندی و حق دادخواهی عادلانه می‌دانیم. ما اصل ولایت فقیه را قاطعانه قبول داریم و بر این باوریم که دفاع از تمامیت کشور بر گردن همه افراد است. آزادی همزاد و گوهر صدف انقلاب اسلامی است. افراط‌گرایی در گفتار و کردار و همچنین ترویج آن باعث به وجود آمدن ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.

کمیجانی در پایان مجددا یادآور شد که  دفاع از تمامیت ارضی وظیفه هر ایرانی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج