بهروز کمالوندی اهداف برگزاری نشست مشترک ایران و اتحادیه اروپا در خصوص همکاری های هسته ای را که قرار است در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در اصفهان برگزار شود را تشریح کرد .

به گزارش خبرگزاری موج، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در  حاشیه مراسم  ختم  پدر سخنگوی  وزارت خارجه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نشست مشترک ایران و اتحادیه اروپا در خصوص همکاری‌های هسته‌ای در  روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه  هفته جاری  اظهار کرد: ما سال گذشته نشستی تحت عنوان انتظارات و مسئولیت‌ها در  در خصوص همکاری‌های هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا در بروکسل داشتیم و در آنجا صحبت از این  شد که چنین برنامه ای در تهران برگزار شود.

وی ادامه داد: نشست روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در اصفهان در همین چارچوب برگزار خواهد شد و در آنجا بررسی می‌کنیم که همکاریهای هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا به چه مرحله‌ای  رسیده و چه چشم اندازی پیش رو داریم.

این مقام مسوول در سازمان انرژی اتمی افزود: در مراسم افتتاحیه این نشست سخنرانانی از کشورهای مختلف اروپایی و اعضای اتحادیه اروپا و ایران سخنرانی خواهند کرد و در آنجا بررسی خواهیم کرد که در حوزه همکاری های هسته ای بین ایران و اتحادیه اروپا  چه اقداماتی انجام شده و چه کارهایی  باید انجام شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری که آیا در این نشست در مورد موضوع برجام و مسائل پیش روی آن نیز صحبت خواهد شد گفت: من در سخنرانی‌ام به این موضوع و مشکلاتی که از طرف آمریکا در ارتباط با برجام یه وجود آمده است اشاره  می‌کنم؛ چرا که  اعضای مختلف برجام باید تدابیری داشته باشند که بتوانیم جلوی این روند که از سوی آمریکایی‌ها در پیش گرفته شده است را بگیریم. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج