محمد مهدی زاهدی گفت: امروزه استکبار جهانی با همکاری آل سعود به مانند یزید به مبارزه با اسلام ناب آمده است

به گزارش خبرگزاری موج، مسئول اتحادیه اندیشمندان تقریب نهاد جهان اسلام در چهارمین همایش ملی قیام تاریخی عاشورا از دیدگاه اهل سنت گفت: امروزه استکبار جهانی با همکاری آل سعود به مانند یزید به مبارزه با اسلام ناب آمده است و نابخردان حوزه بین الملل با تفکر انجمادی به کمک جریان‌های ساختگی تکفیری و داعش، رژیم غاصب صهیونیستی و پول آمریکا به مبارزه با حسین زمان که همان اسلام ناب است برآمده اند.

محمد مهدی زاهدی افزود: والاترین مقام در نزد خداوند، امام حسین ( ع)  است و امام حسین (ع)  برای اکمال دین، در راه خدا قیام کرد.

وی اظهار کرد: صحبت از بصیرت عاشورایی ماه شمسی، قمری و میلادی، قرن و زمان نمی‌شناسد حتی قبل از امام حسین(ع) بوده است.

محمد مهدی زاهدی گفت: بصیرت عاشورایی از ازل بوده و تا قیامت ادامه دارد و هابیل و قابیل نمونه‌ای از بحث عاشورایی در ابتدایی‌ترین مرحله خلقت انسان هستند.

وی خاطرنشان کرد: مسلمانان چه اهل سنت و چه اهل شیعه اعتقادات مشترکی دارند و می‌دانیم امام حسین( ع) در راه خدا و رسول خدا( ص) قیام کرد و به شهادت رسید.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امام حسین ( ع)  برای امر به معروف و نهی از منکر و احیای دین قیام کرد و ما امروز باید این مسیر را ادامه دهیم.

زاهدی تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی اربعین بخشی از زیبایی های عاشورا از منظر حضرت زینب(س) است که نشان از عشق و ارادت پیروان ادیان مختلف در کنار مسلمانان شیعه و سنی به اهل بیت(ع) به ویژه امام حسین(ع) دارد.

نماینده مردم کرمان اظهار کرد: در ابتدای قرن 20 توطئه بزرگ از سوی استکبار با هدف از بین بردن اسلام ناب ایجاد شد به این معنی که به جای جنگ میان تمدن‌ها، جنگ درون تمدن‌ها یا همان میان مسلمانان آغاز شود.

وی گفت: برگزاری همایش‌هایی مانند امروز با همراهی جریان مقاومت در منطقه می‌تواند مشت محکمی بر دهان توطئه‌های استکبار باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج