فرمانده کل ارتش گفت: چهار تیپ ارتش با قدرت و شدت، مشغول کار آواربرداری، امداد رسانی و بیرون آوردن مجروحین از زیر آوارها در منطقه سرپل ذهاب هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش که در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب حضور دارد، با اعلام خبر فوق گفت: از آنجایی که برخی یگان های ارتش در منطقه غرب کشور حضور داشتند از دیشب شروع به آوار برداری و  امداد رسانی کرده اند.

وی افزود: امروز با روشن شدن هوا اقدام به ایجاد یک پل هوایی بین کرمانشاه و سرپل ذهاب کردیم که تا این لحظه بیش از ۲۵۰ سورتی پرواز بالگردی انجام شده و بیش از ۶۰۰ تن از مجروحین با توان بالگردی و آمبولانس ها به کرمانشاه منتقل شده اند.

امیر موسوی اظهار داشت: با ایجاد پل هوایی از کرمانشاه به شهر های دیگر، در نظر داریم سرریز مجروحین را بوسیله هواپیماهای C۱۳۰ نیروی هوایی ارتش به دیگر شهر های اطراف منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون نیاز فراوانی به چادر، مواد غذایی، آب آشامیدنی و... است، گفت: آنچه در انبار های یگان های ارتش در منطقه غرب کشور بود را به مناطق زلزله زده منتقل کرده ایم وهم اکنون ۱۰۰۰ تخته چادر، و برخی ملزومات غذایی نیز ازپایگاه شهید لشکری مهرآباد توسط هواپیماهای ترابری C۱۳۰ نیروی هوایی ارتش به منطقه منتقل شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج