رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: پروژه راه آهن رشت-انزلی با توجه به وجود سازمان بنادر و دریانوردی و همچنین منطقه آزاد انزلی که ظرفیت بزرگی است باید هرچه سریعتر به اتمام برسد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدباقر نوبخت در جمع خبرنگاران گیلان گفت: پروژه راه آهن رشت-انزلی با توجه به وجود سازمان بنادر و دریانوردی و همچنین منطقه آزاد انزلی که ظرفیت بزرگی است باید هرچه سریعتر به اتمام برسد.

وی افزود: با ساخت این راه آهن محموله‌های جمهوری آذربایجان و فدراتیو روسیه از این مسیر به آنها رسانده خواهد شد.

نوبخت ادامه داد: طبق توافقات قبلی که در چابهار انجام شده است، محموله‌های هند نیز از آستارا به روسیه فرستاده خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۷۸درصد اعتبارات این پروژه در حالی که گزارش ۷ ماهه هستیم، تاکنون پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه از نظر مالی هیچ مشکلی برای پرداخت این پروژه نداریم، افزود: آخرین تخصیص این پروژه ۹۰ میلیارد تومان بود که دستور تخصیص آن نیز صادر شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ظرفیت های پروژه ریلی گیلان خاطرنشان کرد: برخی از خطوط ریلی، صرفاً دو منطقه را به هم وصل می کنند ولی هیچ کدام کریدور شمال - جنوب نمی شود و در اجلاس سه جانبه تهران با حضور رئیسان جمهوری ایران، روسیه و آذربایجان در اوایل آبان ماه جاری، تاکید شد که زودتر، این مسیر آماده شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تحقق بیش از 73 درصد از طرح های عمرانی کشور اظهار کرد: تخصیص اعتباری ما برای استان ها طی شش ماه نخست امسال، 49 درصد بود و تاکنون 30 هزار میلیارد تومان بر اساس تفکیک تبصره های مختلف، به استان ها اعتبار داده شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج