رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس گفت: رئیس مجلس در پاسخ به نامه روسای کمیسیون های اقتصاد، صنعت و اجتماعی تاکید کرده وزیر اقتصاد باید در مدت سه ماه وضعیت پرداخت های صندوق بازنشستگی را تعیین تکلیف کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، محمد رضا پور ابراهیمی با بیان این که رئیس مجلس شورای اسلامی به نامه سه رئیس کمیسیون های تخصصی مجلس درباره رفع مشکل دریافت مستمری بازنشستگان فولاد، پاسخ داد و گفت: رؤسای کمیسیون های اقتصادی، اجتماعی و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در روزهای گذشته در نامه ای به لاریجانی خواستار رفع مشکل دریافت مستمری بازنشستگان فولاد شدند.

بازنشستگان نباید در پایان هرماه برای دریافت مستمری مشکل داشته باشند

رئیس کمیسیون های اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به نامه مذکور تاکید کرده وزیر اقتصاد باید در مدت سه ماه وضعیت پرداخت های صندوق بازنشستگی تعیین تکلیف شود چرا که بازنشستگان نباید در پایان هرماه برای دریافت مستمری مشکل داشته باشند.

اولتیماتوم لاریجانی به کرباسیان

وی ادامه داد: براساس مکاتبات انجام شده از سوی بنده و روسای کمیسیون های اجتماعی و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با دکتر لاریجانی، علاوه بر پرداخت حقوق در سه ماه آتی به بازنشستگان صنعت فولاد، باید مشکلاتی که در پرداخت های صندوق بازنشستگی وجود داشته است بصورت دائم در آینده نیز حل شود.

پورابراهیمی افزود: شایسته نیست در پراخت حقوق بازنشستگان مشکلاتی به وجود آید؛ در این راستا مشکلات مذکور به صورت شفاهی و کتبی به اطلاع رئیس مجلس رسیده و در این راستا دکتر لاریجانی تاکید داشتند مسائل در ارتباط با حقوق بازنشستگان باید به صورت دائمی حل شود.

رئیس کمیسیون های اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: حقوق معوق بازنشستگان صنعت فولاد باید سریعا پرداخت شود و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این راستا مسوولیت دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج