مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: آمریکایی‌ها تلاش می کنند سوریه را به دو بخش تقسیم کنند اما همانگونه که در عراق موفق نشدند در سوریه نیز موفق نخواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روسیا الیوم، علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل که به لبنان سفر کرده است، پس از ابراز نگرانی از دخالت های بی‌سابقه آمریکا در جنگ سوریه اعلام کرد: ارتش سوریه به زودی به سمت شرق فرات پیشروی خواهد کرد تا شهر رقه را آزاد کند.

وی افزود: آمریکایی‌ها تلاش می کنند سوریه را به دو بخش تقسیم کنند اما همانگونه که در عراق موفق نشدند در سوریه نیز موفق نخواهند شد.

 پیروزی های عراق، سوریه و لبنان را مقاومت مردم این کشورها محقق کرد

ولایتی در ادامه با اشاره به اینکه دیدار با بنیه بری مثبت و مفید بود، گفت: پیروزی های اخیر لبنان را به او تبریک گفتم و به این نتیجه و توافق رسیدیم که پیروزی های عراق، سوریه و لبنان را مقاومت مردم این کشورها محقق کردند.

ولایتی به منظور شرکت در اجلاس اتحادیه علمای مقاومت با حضور شخصیت‌ها و علمای برجسته جهان اسلام روز پنجشنبه به لبنان سفر کرده است.

دیدار با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، سعد حریری نخست وزیر لبنان، شرکت در اجلاس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) و ملاقات با دیگر مقامات عالی لبنان از دیگر برنامه‌های سفر مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در این سفر بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج