نقوی حسینی گفت: دولت، مجلس و قوه قضائیه و همچنین جریان‌های سیاسی کشور از اصولگرا، اصلاح طلب و معتدلین به اجماع رسیده‌اند که مانع اصلی عمل به توافق بین‌المللی ایالات متحده آمریکا به جهت رفتارهای خصمانه و ظالمانه است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، سید حسین نقوی حسینی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 10 آبان) مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه تهیه گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از اجرای برجام اظهار داشت: یکی از منابع گزارش کمیسیون گزارش‌های سه ماهه وزارت امور خارجه است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت امور خارجه دقیقا هر سه ماه مستندات خود را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارسال می‌کند و با حضور نماینده‌ای از وزارتخانه بندهای گزارش با مستندات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت: همه گزارش وزارت امور خارجه مبنای گزارش‌های 6 ماهه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیست چرا که ما بازدیدهای مستقیمی از سایت‌ها داریم و مشاهدات خود را در گزارش‌ها لحاظ می‌کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه اظهارنظرهای نمایندگان راهنمود بهتری برای تهیه گزارش‌های 6 ماهه خواهد بود، عنوان کرد: پیشنهاداتی که کمیسیون امنیت ارائه کرده بسیار مهم است اما ممکن است مورد توافق دولت نباشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه گزارش کمیسیون امنیت ملی جامع و مانع است، تأکید کرد: دولت، مجلس و قوه قضائیه و همچنین جریان‌های سیاسی کشور از اصولگرا، اصلاح طلب و معتدلین به اجماع رسیده‌اند که مانع اصلی عمل به توافق بین‌المللی ایالات متحده آمریکا به جهت رفتارهای خصمانه و ظالمانه است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج